Теплоелектроцентралі України протягом роботи в період опалювального сезону 2019-2020рр отримали 1 млрд грн сукупного збитку, зокрема, через продаж електроенергії за низькими цінами, які не перевищують собівартість їх генерації і відсутність механізму компенсації.

Про це в коментарі в соціальній мережі Facebook повідомила голова асоціації «Укртеплоелектроцентраль» Олена Кондратенко.

Электроэнергия, Униан
Электроэнергия, Униан

«За опалювальний період збитки ТЕЦ складають 1 млрд грн», - написала вона.

Також Кондратенко зазначила, що владні органи досі не прийняли законодавчих актів, які б визначали механізм компенсації для ТЕЦ різниці між собівартістю виробництва однієї кіловат-години та ринковою ціною (середньозваженою ціною на ринку «на добу наперед»), яка нижче собівартості.

Популярные статьи сейчас
Змеи пошли в атаку на украинцев: как предотвратить укусы и существует ли эффективный антидот "Война в Украине завершится неожиданно" – пророчество монаха с горы Афон В Киеве заметили огромнейшую очередь в больницу: что произошло Готовьте свои кошельки: украинцам с 1 июля увеличат выплаты, кому повезет
Показать еще

«Порядок щодо компенсації не прийнято», - додала голова асоціації.

Як повідомляло агентство ExPro, на початку жовтня 2019р екс-міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель пропонував парламентському комітету з питань енергетики та ЖКП розглянути законопроект, який передбачав би розширення механізму ПСО на ринку електроенергії та зобов’язав ДП «Гарантований покупець» купувати обсяги електроенергії, яку виробляють державні ТЕЦ.

В кінці січня Мінекоенерго опублікувало проект урядової постанови, якою пропонувалося запровадити ПСО для ТЕЦ, але в результаті ця пропозиція залишилася не реалізованою.

В середині лютого Краматорська ТЕЦ повідомила про збитки у розмірі 79,3 млн грн, які підприємство отримало від продажу електроенергії у жовтні-грудні 2019р.