Вибачте, цей текст доступний тільки українською
Подпишись на наш Viber: новости, юмор и развлечения!
ПодписатьсяФахівці Координаційного центру з надання правової допомоги поскаржилися на тиск та неправомірне втручання в роботу з боку Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги у м. Києві (РЦ), а також адвокатів, які співпрацюють із системою БПД.
Вони наголошують, що вважають неприпустимою таку поведінку, тим паче з боку окремих політичних сил. Впливати на діяльність вони намагалися за допомогою ЗМІ, сталося це при чому якраз перед судовим засіданням у справі екс-президента України Віктора Януковича:
"…..почалась брудна інформаційна кампанія про начебто "заготовлений сценарій розвитку судового процесу" та про "керованість державного захисника". Такі наклепницькі заяви не мають нічого спільного з реальністю та завдають шкоди репутації тисяч адвокатів, які надають гарантовану державою правову допомогу, щодня захищаючи українців, незалежно від їхнього матеріального та соціального становища", - зазначають у центрі.
Як відомо, із 2013 року Регіональний центр м. Києва видав понад 32,5 тис. доручень адвокатам, з яких понад 800 – це представлення інтересів підзахисних у спеціальних досудових розслідуваннях або провадженнях (коли підзахисний знаходиться у розшуку і провадження відбувається за його відсутності). Лише по м. Києву адвокати здобули 52 виправдувальних вироки, у тому числі 1 виправдувальний вирок у таких провадженнях.
Втім, спроби тиснути на юристів траплялися й раніше, і стосувалося це як завжди резонансних справ. Приміром, на початку цього року задля зменшення такого тиску захисники заявили про створення неформальної групи для підтримки колег у резонансних справах. Підтримка стосується захисту від можливого психологічного, морального та, у тому числі, фізичного впливу на адвокатів, які захищають клієнтів за дорученням держави відповідно до ЗУ "Про безоплатну правову допомогу".
"Тому спроби залякування колег, тиску, втручання у їхню діяльність не матимуть результату, а захист клієнтів системи БПД буде здійснюватися з неухильним дотриманням норм закону, правил адвокатської етики та стандартів якості надання БВПД у кримінальних провадженнях", - повідомляють у центрі.
Довідка:
Безоплатна правова допомога (БПД) – це правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел. Адвокати надають безоплатну вторинну правову допомогу на підставі доручень, виданих центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Протягом 5 років в Україні створено повноцінну систему БПД, що нині налічує понад 550 точок доступу по всій країні. За період функціонування до системи звернулося понад 2 млн українців, з яких понад 430 тис. отримали належний захист від кримінального обвинувачення.
Інтереси понад 147 тис. громадян були представлені у суді, більшість з яких – малозабезпечені особи та інші вразливі категорії, які до цього були позбавлені можливості відновити свої права через суд.
Дивіться: Що таке безоплатна правова допомога?
Нагадаємо, дитина розповіла про звірства в одеському інтернаті.
Як повідомляв Знай.ua, українці страждають від нової афери одного з найбільших мобільних операторів країни.
Також Знай.ua писав, зухвалий водій маршрутки накинувся на ветерана.