Американська група вчених відкрила секрет, як знизити ризик передчасної смерті. Протягом 30 років вважалося, що помірна ступінь активності приносить користь для здоров'я лише в тому випадку, якщо вправи займають не менше десяти хвилин.

Це суперечить державним рекомендацій про здоров'я, таким як поради частіше підніматися пішки по сходах, а не їздити на ліфті, або паркуватися подалі від місця призначення. Адже це не займає 10 хвилин, чому ж тоді такі заходи були рекомендовані? — пише Вільям Краус.

Дослідження показало, що навіть короткі періоди помірної або підвищеної фізичної активності дуже корисні. Під помірною фізичною активністю, наприклад, розуміється ходьба в темпі, при якому важко підтримувати розмову. 150 хвилин помірної або 75 хвилин підвищеної активності на тиждень будуть корисні кожному.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Астролог побачив у травні "лихо" для України Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

У дослідженні взяли участь 4840 чоловік у віці 40 років і старше. Дослідження показало, що серед тих, хто присвячував фізичної активності менше 20 хвилин в день, спостерігався найбільш високий ризик смертності. В групі людей, які витрачали на вправи близько години на добу, ризик смерті знижувався на 57 відсотків. Смертність серед тих, хто був активний більше 100 хвилин в день, і зовсім знижувалася на 76 відсотків.

Нагадаємо, вчені Кембриджського університету знайшли спосіб загальмувати передчасне старіння у хворих на синдром Хатчінсона-Гілфорда (прогеріею).

Прогерия - рідкісне спадкове захворювання, яке виникає через мутації в гені, що кодує білок Lamin A. Білок бере участь у формуванні ядерної оболонки і упаковці ДНК всередині клітинного ядра. Дефект у гені призводить до накопичення пошкоджень в геномі та порушення поділу (реплікації) клітини. В результаті у пацієнтів спостерігаються ознаки передчасного старіння, а смерть настає в середньому в 13 років.

Дослідники виявили, що придушення активності ферменту N-ацетилтрансферази 10 (NAT10) з допомогою ремоделина призводить до збільшення тривалості життя у гризунів зі станом, аналогічним синдром Хатчінсона-Гілфорда у людини.

У березні 2018 вчені Сент-Луїського університету в США розкрили механізм швидкого старіння клітин у дітей, хворих прогерією. Виявилося, що вітамін D здатний поліпшити стан клітини, омолоджуючи її. Він блокує активацію інтерферону, викликає запалення і зменшує реплікаційний стрес.

Як повідомляв портал "Знай.uа", кожні п'ять років зміни відбуваються не тільки зовні, але і всередині нас. Пропонуємо зробити маленьку подорож в майбутнє і подивитися на своє здоров'я, фігуру і зовнішність в цілому.