В результаті зіткнення галактика-прибулець розпалася, а форма Чумацького Шляху, ймовірно, змінилася. Галактика Чумацький Шлях, яка включає в себе Сонячну систему, 8-10 мільярдів років тому зіткнулася з меншою галактикою, що визначило форму центрального скупчення і диска Чумацького Шляху, повідомляє Space.com з посиланням на дослідження даних із супутника Gaia міжнародною групою астрономів.

"В результаті зіткнення карликова галактика розпалася", — розповів учасник дослідження Василь Бєлокуров, що працює в Кембриджському університеті. Що ж стосується галактики Чумацький Шлях, то "її форма, ймовірно, сильно змінилася", зазначив фахівець. Зокрема, з'явилося скупчення зірок в центрі Чумацького Шляху, а небесні світила, що розлетілися при зіткненні, утворили ореол навколо галактики.

Астрономи планують вивчити наслідки зіткнення і, зокрема, досліджувати хімічний склад зірок-прибульців, які входили до складу карликової галактики, що отримала умовне позначення Sausage ("Сосиска") через імовірно витягнуту форму.

Діаметр спіральної галактики Чумацький Шлях оцінюється приблизно в 100-200 тисяч світлових років, а кількість зірок у ній — приблизно в 200-400 мільярдів. Вік найстарішої з відомих науці зірок досягає 13 мільярдів років.

Популярні новини зараз
Ухилянтів пропонують виловлювати: "Знайдуть щастя та відчують повноту життя" Пенсіонерів заженуть у злидні: встановили недосяжні умови для гідної пенсії "Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів Вагітність від 15-річного коштувала міністерці Ісландії у справах дітей посади: правда спливла через 30 років
Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що загадковий космічний об'єкт надіслав вченим великий "привіт". Вчені, вивчаючи позаземні об'єкти, виявили нове небесне тіло, яке відрізняється своєю "пульсацією". Канадські астрономи змогли розгледіти радіопульсар B1957 + 20 високою кутовою роздільною здатністю, яка приблизно відповідає його радіусу - 10 кілометрів. У виявленні тіла вченим допоміг компаньйон нейтронної зірки - коричневий карлик, плазму якого розглядають в якості гравітаційної лінзи під час затемнення.