За даними дослідження в журналі Science, торгівля тваринами сприяла поширенню вбивчого штаму хітрідієвого грибка. Сьогодні не існує ефективних заходів для лікування цього захворювання.

Цей грибок - головна причина руйнівної хвороби, від якої страждають жаби, тритони і саламандри в Східній Азії. Автори доповіді підкреслюють необхідність посилити біозахист уздовж кордонів, включаючи потенційний заборону торгівлі амфібіями як домашніми тваринами.

Хітрідіевий гриб вперше виявили в 1990-х роках, заявив співавтор дослідження, доктор Саймон О'Ганлон з Імперського коледжу Лондона.

"До цих пір нам не вдалося точно визначити, звідки прийшов цей грибок", - пояснив він. Зараз вчені намагаються вирішити цю проблему, додає доктор Саймон О'Ганлон.

Популярні новини зараз

Головне за день: скасування безкоштовного проїзду, перемога Анни Неплях на Міс Україна-Всесвіт і правила носіння маски після вакцинації

Подруга Наді Дорофєєвої Ольга Шелбі зі "Школи" втекла до Путіна на побачення: "Вийшло закохатися"

Носити чи не носити? Відомий адвокат розповів, чи потрібна маска після вакцинації

В Україні Covid-19 потроху відступає, медики радіють "жовтій" статистиці: дані МОЗ на 16 жовтня

Показати ще

Новий грибок викликає захворювання, яке називається хітрідіомікоз. Воно вражає шкіру тварини і перешкоджає здатності регулювати рівень води і електролітів. Це може привести до серцевої недостатності.

Деякі види постраждали більше, ніж інші. Наприклад, американська "жаба-бик", виявляється, має імунітет, а для інших популяцій цей грибок смертельний практично на 100%. Дослідження показало, що деякі жаби можуть чинити опір хвороби.

Поки рано говорити про якісь ознаки одужання земноводних від цього грибка.

Раніше "Знай. uа" писав про те, що вченим вдалося розшифрували ДНК першої у світі тварини. Біолог Хорді Папс і зоолог з Оксфорда Пітер Холланд впевнені, що навіть у сучасної людини 55% генів в геномі збереглося від того самого тваринного, яке існувало ще 650 мільйонів років тому.

Судячи з ДНК знайденого генома, древнє створення еволюціонувало досить швидко і переживало множинні мутації.

На жаль, поки немає ніякої можливості дізнатися, як саме виглядав наш спільний предок. Можливо, це буде більш реально в найближчі роки.

Також нагадуємо, що австралійський автор і дослідник Даніелла Фентон в середині квітня 2018 року опублікувала свою нову книгу "Гібридні люди". Мільйони людей в усьому світі вважають, що в далекому минулому Землі були візити інопланетних космічних кораблів. Можливо, ці істоти залишили докази свого існування, але які могли бути ці докази?