Рівно 10 років тому, у ніч на 8 серпня 2008-го, одразу після обстрілів грузинських сіл з боку невизнаної республіки, а також більш ранніх провокацій проти офіційної влади, в Тбілісі анонсували відновлення конституційного порядку в самопроголошеній республіці.

Грузинська армія зайняла більшу частину Цхінвалі - головного населеного пункту Південної Осетії. Так починалася одна з найбільш кровопролитних воєн в історії, до якої доклала руку влада РФ.

Російсько-грузинська війна: ситуація повторюється?

Ці події згодом пересіклися із конфліктом на Сході нашої країни, а також бомбардуванням у Сирії. Чимало спільних рис знайшов російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко.

"Це була перша з путінських воєн нової формації - наскрізь брехливих, наскрізь паскудних, наскрізь загарбницьких. Саме там вперше обкатувалися все ті технології, які ми спостерігаємо тепер - і під час анексії Криму, і при окупації Донбасу, і при бомбардуваннях Сирії…перші розп'яті хлопчики, перший грузинський фашизм, який убив дві тисячі мирних мешканців, перше по-справжньому, без оглядки, перетворення засобів масової інформації в технології зомбування і вбивства - в відкриту все почалося там", - згадує він.

Карта бойових дій, Грузія

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Українцям доступна нова грошова допомога: хто отримає понад 10 тисяч гривень Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

На думку Бабченка, найбільшого удару РФ завдала танками, авіацією та "Буками", один з літаків промайнув у небі просто на його очах. Нічне бомбардування дуже нагадувало ситуацію на Донбасі, і не поступалося за масштабністю та смертельними наслідками.

"Стільки трупів, скільки я бачив там, я не бачив, мабуть, навіть за весь час своєї Чечні. Запах згорілих людей мене переслідував потім ще роками. Брехня, що вона почалася 08.08.08. Російські війська зайшли вже сьомого. Активна фаза почалася ще на тиждень раніше, першого. А відкрита війна - ще раніше. Коли почалося накачування осетин, коли почали тягнути залізничну гілку через Абхазію, коли "невідомі" штурмовики знищували радари на території Грузії, а невідомі ДРГ підривали газопроводи. А провокувати Грузію Росія не припиняла ніколи. Взагалі ніколи", - додав він.

Грузія, 2008 рік

Під виглядом нібито "мирного втручання" РФ поступово запускала на територію Грузії військовий контингент. Розірвані тіла, покручена техніка…Все це назавжди лишається у пам'яті тих, хто мимоволі став свідком страшних днів. Знімок одного із таких Бабченко прикріпив до своєї публікації:

Старший лейтенант Олег Галаванов

"Старший лейтенант Олег Галаванов. Коригувальник осетинської артилерії, спостережний пункт якого знаходився на п'ятому поверсі казарми "миротворців". Саме звідти коректувався вогонь осетинської артилерії по грузинських селах. Він був збитий чи першим, чи то другим пострілом грузинського танка - той виїхав на Зарську дорогу і збив його прямим попаданням. І після цього російська пропаганда почала кричати про віроломний напад на мирну казарму мирних російських миротворців, які мирно намагалися запобігти конфлікту. Саме там я зробив це фото. Тепер Росія хоче ввести своїх "миротворців" і на Донбас".

Грузія, 2008 рік

Що спільного у російсько-грузинської війни та формування так званої "ДНР"? Бабченко вважає – пропаганда, коли за рахунок телебачення запускають інформаційний зашморг, а потім "добивають" території зброєю та важкою технікою, сценарій Кремля за ці роки так і не змінився:

Грузія, 2008 рік

"Брехня про віроломний напад, брехня про знесене з лиця землі мирне місто, брехня про дві тисячі убитих, брехня про агресію Грузії - брехня, брехня, брехня. Суцільна брехня. Потоком. Без зупинки. Перша відкрита окупація під виглядом захисту гнобленого населення. Роздача паспортів, введення своїх військових, проведення "референдумів". Все обкатувати тоді. Всі технології, які застосовує Росія зараз в Україні, обкатувалися тоді. Нинішні "ДНР" і "ЛНР" обкатувалися тоді. Нинішній зомбоящик народжувався і проходив своє становлення там….Висновки робіть самі…", - підсумував Бабченко.

Російсько-грузинська війна

Дивіться: Російсько-грузинська війна - хронологія подій

Нагадаємо, ООН вимагає у РФ компенсувати втрати України та Грузії.

Як повідомляв Знай.ua, білоруські правоохоронці затримали одразу 8 журналістів опозиційних видань.

Також Знай.ua писав, легендарна олімпійська чемпіонка відмовилася виступати за Росію.