З'явилася інформація про те, що прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі розраховує на вступ у НАТО в 2021 році. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.

"Ми сподіваємося, що в 2021 році, через сто років після радянської окупації, Грузія стане повноправним членом НАТО. Грузія готова до виклику, Грузія щодня працює, щоб стати членом європейської сім'ї і справжнім членом євроатлантичної спільноти", - заявив Квірікашвілі.

Як відомо, Грузія, як і Україна, отримала статус аспіранта в НАТО, що дає можливість бути запрошеними (поки тільки можливість) до участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) в Альянсі. Однак і участь у ПДЧ не гарантує їм членства в організації.

У Грузії функціонує спільний із НАТО навчально-оціночний центр, діяльність якого передбачає постійну присутність військових інструкторів Альянсу, в тому числі офіцерів досить високого рангу. На території країни почастішали спільні військові навчання, які стали більш масштабними.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Нагадаємо, світове співтовариство визнало Російську Федерацію та її безпосереднє керівництво відповідальними за порушення прав людини в Україні та Грузії.

Мова йде про документ під назвою "Просування демократії і прав людини в чорноморському регіоні", який представила головний доповідач Улла Шмідт.

Крім того, російський президент Володимир Путін заявив, що НАТО занадто близько поставив свої війська до кордонів, таким чином нібито вони "перетнули червону межу".

"Мало того, що НАТО підійшло до наших кордонів, у нас виникла підозра, що завтра Україну теж туди включать, і там ще поставлять якісь радари і системи протиракетної оборони. Ну є якісь межі, розумієте, "червону лінію" не можна переходити. Давайте з повагою ставитися до наших інтересів ", - заявив господар Кремля.

Цілком ймовірно, що така політика НАТО – відповідь на випробування російських крилатих ракет типу "Сармат", кожне з яких, до речі, закінчилося провально. Але про це говорили тільки в Пентагоні, тоді як Кремль цю інформацію ретельно приховував.

Дивіться сюжет про НАТО

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Україна розробляє надпотужну зброю нового покоління.