НАТО не планує припиняти підтримку України всупереч вимогам Угорщини переглянути політику Альянсу.

"НАТО надає сильну політичну і практичну підтримку Україні, і немає планів щось змінювати в цьому", – розповів один з чиновників в коментарі Deutsche Welle.

"В останні роки Україна впровадила суттєві реформи у секторі оборони і безпеки, але також у сферах, включаючи охороною здоров'я, освітою та соціальним забезпеченням. Важливо, щоб Україна продовжувала йти по шляху реформ", – зазначив чиновник.

Нагадаємо, напередодні Угорщина відправила Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга офіційне звернення про перегляд політики Альянсу щодо України, в якому говорилося, що в країні "провалилося реформування". Крім того, сторона звинуватила державу в тому, що воно не здатне виконувати базові зобов'язання.

"Знай.uа" нагадує, що представники угорського відділення Greenpeace звернулися з листом до Міністерства внутрішніх справ, Управління водного господарства та відповідальних за Гельсінкську конвенцію про проблему забруднення річок на кордоні з Україною.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

В організації зазначили, що за останні тижні надійшла велика кількість скарг, а також з'явилися тривожні новини в ЗМІ про те, що річка Бодрог страждає з-за великої кількості побутових відходів, що надходять, швидше за все, з боку України, повідомляє Мukachevo.net.

У листі зазначили, що Україна згідно підписаної конвенції повинна контролювати питання з відходами та не допускати таких ситуацій.

Також угорський Кабмін на засіданні нового уряду в Будапешті затвердив так званий "Меморандум про захист закарпатських угорців".

На думку членів уряду, згідно з українськими законами дуже утискаються права національних меншин, зокрема угорців. У відповідному документі, який був направлений прем'єр-міністрам всіх країн-членів НАТО, а також Генеральному секретарю Альянсу, угорський уряд пропонує враховувати це і тримати ситуацію на контролі. Мабуть, угорські парламентарі надто уважно придивлялися до "захисту російських" на Донбасі і в Криму, от і вирішили повторити російський сценарій.