Світова спільнота визнала Російську Федерацію та її безпосереднє керівництво відповідальними за порушення прав людини в Україні та Грузії. Про це йдеться у доповіді Парламентської асамблеї НАТО, сесія якої 26 травня проходить у Варшаві.

Злочини Росії

Мова йде про документ під назвою "Просування демократії та прав людини у чорноморському регіоні", який представила головна доповідачка Улла Шмідт.

"Доповідачі підтримали тези щодо відповідальності Росії за порушення прав людини не тільки на сході України, але й в Абхазії та Південній Осетії", — пояснила голова постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз.

Звільнення Донбасу та Криму

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп
Показати ще

Вона зазначила, що не треба плекати марних надій щодо швидкого припинення конфлікту на тимчасово окупованому Донбасі – такий сценарій іноземні партнери України вважають найменш реалістичним. Водночас представники ПА НАТО визнають, що керівництво України прагне "говорити з людьми, а не вирішувати конфлікт військовими методами".

Росія порушує права людини в анексованому Криму

"Ключове завдання сьогодні — припинення вогню, але жодного прогресу з боку самопроголошених республік не спостерігається", —додала Фріз.

При цьому доповідачі бачать чітку різницю між ситуацією на Донбасі та у Криму і закликають всі країни світу тиснути на РФ.

Дивіться: Росія порушує права людей в анексованому Криму

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Росії відбулися таємні випробування зенітно-ракетного комплексу С-500 Прометей. Як стверджують аналітики, це - аналог американської системи ППО THAAD, з далеким перехопленням повітряної цілі класу "земля-повітря". Розвідка США встановила, що російська ракета С-500 влучила в ціль на відстані 481 км, що, за оцінками Пентагону, на 80 км перевищує дальність будь-яких відомих випробувань цього типу ППО. Але жодних офіційних повідомлень про це не було. Припускають, що швидше за все дію комплексу могли відчути на полігоні Сари-Шаган в Казахстані, а не на Капустиному Яру. Військові РФ стверджують, що С-500 може перехоплювати не тільки гіперзвукові крилаті ракети, балістичні ракети, безпілотники і літаки (в тому числі стелс - F-22 і F-35), а й об'єкти в навколоземному просторі - від 100 до 200 км над поверхнею планети.