Російська Федерація заплатить сповна за той біль та втрати, які понесли в результаті її дій Україна, Грузія та сусідня з нами Молдова.

Про це заявив тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко під час заходів, присвячених 10-й річниці початку російсько-грузинської війни.

За його словами, міжнародні механізми впливу повинні посилюватися до тих пір, поки Путін не припинить агресію проти сусідніх країн і свої спроби підірвати міжнародне право і світовий порядок. Також Вітренко наполягає на санкціях проти РФ і вони повинні бути ще більш жорсткими.

"Міжнародне співтовариство повинне поєднувати дипломатичні інструменти з набагато більш потужними цільовими санкціями, а також ізоляцією російських політичних лідерів і олігархів. Зрештою, всі ми знаємо, що Росія розуміє лише мову сили", - заявив представник України.

Популярні новини зараз

Зірка "Кварталу" Ірина Сопонару потонула в молодильному дзеркалі: "Нереалка..."

Михайло Поплавський захотів молоду дівчину, але все пішло не за планом: "Підманула, підвела"

Віктор Павлік зібрав валізи вагітної Репяхової: "Це останній раз"

Дан Балан розкрив правду про роман з Тіною Кароль двома словами

Показати ще

Він також закликав представників Організації об’єднаних націй "бути більш активними" у розв'язанні конфліктів.

"Не дивлячись на наявність відповідних механізмів, таких як Женевські міжнародні дискусії, Нормандський формат або Тристороння контактна група, Рада Безпеки ООН і Генасамблея повинні продемонструвати значно потужнішу позицію щодо конфліктів і збільшити тиск на Росію", - скахал Вітренко.

Але більш важливим, за його словами, повинна залишатися послідовна і консолідована політика міжнародної спільноти щодо російської окупації і анексії для забезпечення мирного вирішення конфліктів у регіоні та світі.

"Першим кроком повинна стати деоккупація грузинських і українських територій, скасування визнання так званої незалежності Абхазії і Південної Осетії і виконання всіх інших зобов'язань за чинними угодами", - зазначив представник України.

Вітренко також підкреслив, що Росія, як держава-окупант, має зобов'язання згідно з міжнародним правом перед населенням Криму, Донбасу, Абхазії та Південної Осетії.

Дивіться: Миротворці на Донбасі та "референдум" Путіна

Нагадаємо, з вересня цього року розпочнеться найбільш важкий період в сучасній історії України. У президента сусідньої країни-агресора Володимира Путіна розв'язані руки після завершення чемпіонату світу.

Як повідомляв Знай.ua, спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі Мартін Сайдік направив лист керівництву Верховної Ради із закликом продовжити дію закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Також Знай.ua писав, що у відповідь на висилку Афінами російських дипломатів Росія вирішила вислати грецьких послів.