У Білорусі збираються назавжди відмовитися від георгіївських стрічок – автори звернення пропонують ввести адміністративну відповідальність за їх пропаганду і використання.

Білоруси впевнені: цей символ – пряма небезпека для територіальної цілісності республіки, адже стала інструментом " проросійських сил на території Донбасу під час захоплення ними влади із застосуванням вогнепальної зброї і військової техніки та символом беззаконня, хаосу, нестабільності і сотень жертв сепаратизму", - значиться у петиції.

Серед головних вимог: заборонити виготовлення, публічне використання, демонстрацію, носіння, а також поширення стрічки або її зображення на території Білорусії. Крім цього, пропонується визначити документи, оригінали бойових знамен, державні нагороди та могильні споруди, на які така заборона не поширюватиметься. Петицію планується направити в раду міністрів Білорусі і палату представників національних зборів республіки.

Гео́ргіївська стрі́чка

Популярні новини зараз

Ірина Федишин з нескінченними ногами затьмарила інших зірок: "Прем'єра"

Дзідзьо та Олександр Пономарьов зробили українкам приємно у перший день весни

Вагітна дружина Віктора Павліка Реп'яхова жорстко відповіла на непрохані поради: "Кожен відповідає за себе"

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще

двоколірна стрічка у вигляді смужки з трьома чорними і двома жовтими (пізніше помаранчевими) смугами. Геральдичний елемент, що використовувався в системі державних нагород Російської імперії у другій половині XVIII — початку XX століть. Орденська стрічка, атрибут вищої військової нагороди Російської імперії — ордена святого Георгія. Заборонена в Україні з 15 червня 2017 року.

На момент запуску акції "Георгіївська стрічка" стрічка, згідно з формулюванням організаторів, називалася "гвардійською стрічкою" і символізувала "гордість за Перемогу Росії у Другій Світовій війні". Аналітики констатують що, стрічка ордена Святого Георгія, стала використовуватися з метою спекуляції на почуттях громадян, сім'ї кожного з яких перенесли на собі всі жахи війни. Організатори досягли популяризації чергової глобальної ідеї "відродження Москви — Третього Риму".

З 2008 року стрічку використовують проросійські організації за межами Росії як символ російської мілітаристичної могутності, слави імперії та радянського минулого. З 2014 року стрічка використовувалась так званими "силами самооборони Криму" та проросійськи налаштованими сепаратистами на території Україниі стала символом сепаратизму в Україні.

Дивіться: Звідки насправді взялась "Георгіївська стрічка" і що вона символізує?

Як повідомляв портал "Знай.ua", Україна та Білорусь поділили Чорнобильську зону.