Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Відповідні рішення днями ухвалив Кабінет міністрів України.
"При наявності відомостей про особу в Єдиному реєстрі боржників перереєстрація, зняття з обліку транспортного засобу не здійснюється", - йдеться в постанові Кабінету міністрів №621. У реєстрі знаходиться у відкритому доступі інформація про всіх, з кого отримують борги за допомогою виконавчої служби.
Так, відповідно до закону "Про виконавче провадження", чиновники зобов'язані вносити в єдиний відкритий реєстр інформацію про всіх боржників.
Хто може потрапити в реєстр:
- мають майновий або грошовий борг;
як мінімум три місяці не платили після того, як суд прийняв рішення стягнути борг;
- фізичні або юридичні особи.
Реєстр створювався для того, щоб прості українці і органи влади отримали доступ до інформації про боржників. І після вступу в силу постанови №621, користуватися такою можливістю зобов'язані Сервісні центри МВС. Саме вони проводять реєстрацію транспортних засобів.
"Якщо суд видає виконавчий лист, відкривається виконавче провадження - людина потрапляє до Реєстру. Потім борг сплачується, справа закривається і інформацію з Реєстру вилучають. Тобто якщо у вас борг перед банком, аліменти не платили і т.п, просто оплатіть і тоді зможете продати машину", - пояснює юрист Олександр Плахотник.
Також реєстром можуть користуватися роботодавці та ділові партнери. "Людина, яка порушила свої зобов'язання і не продемонструвала платіжну дисципліну, може викликати підозри", - пояснює Плахотник.
Як повідомляв раніше
Також