Днями виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАле чомусь перебуваючи такий тривалий час на керівній посаді, вона досі не звернула увагу на основні проблеми наших земляків: у першу чергу про смертність, тривалість життя та демографічну кризу.
Поради Супрун: проблеми держави очима міністрів і простих українців
"Важливий пост, присвячений проблемі мух, котрі сідають на їжу. А тим часом Україна увійшла до п'ятірки найбільш вимираючих країн на планеті. З коефіцієнтом смертності 14,4 смертей на тисячу населення, а за рівнем тривалості життя (Life Expectancy Index) наша держава з показником 71 рік зайняла 111-е місце з 190. І це найгірший результат з усіх європейських країн. Справжня катастрофа", - зазначив Шнайдер.
Блогер зазначив, що основні сфери, від котрих залежить наше майбутнє, також у критичному стані – приміром, та ж сама медицина, якою, до слова, опікується Супрун, але так мало розповідає про проблеми лікарні, про нестачу препаратів та вакцин, про недбальство хірургів та акушерів, з вини яких часто помирають українці.
"Імітація реформ і безглузді пости в соцмережах, абсолютно нічим похвалитися. І це дуже сумно, адже життя і здоров'я людини, просто безцінні. Хоча для деяких персонажів, це не має абсолютно ніякого значення. Для них існують більш важливі речі. Наприклад мухи ...", - підсумував блогер.
Демографічна криза в Україні
Сумніви Шнайдера підтверджують навіть дані ООН: за їх статистикою, населення України справді скорочується шаленими темпами.
Експерти припускають: до 2050 року кількість українців може зменшитись на 18%. Далі у списку подано Болгарію, Хорватію, Сербію, Угорщину, Латвію, Литву, Молдову, Румунію і Польщу. Протягом наступних 30 років ці країни можуть втратити до 15% свого населення. Демографи кажуть, що таке явище характерне для часів воєнного конфлікту.
Виникає запитання – чому Центральна і Східна Європа так зацікавлені українськими робітниками. Перед усім – це дешева робоча сила з професійною підготовкою, і економічна криза, яка сталася після Революції Гідності і в результаті війни з Росією. Українські робітники користуються доброю репутацією, у них освіта і висока етика праці.
Країни-господарі явно віддають перевагу українським робітникам над, скажімо, африканськими, яких багато прибуває до країн Західної Європи. У той час, як існують дебати про статус української меншини в Польщі, збільшення кількості українців уже змінює польське суспільство, а в Чехії українські робітники уже становлять найбільшу національну меншість в країні.
Якщо рівень зарплат в Україні не наблизиться до європейського, процес відпливу кваліфікованої робочої сили з України продовжуватиметься. Проте, якщо наша держава не проведе відповідних реформ і змін в економіці, демографічна криза поглиблюватиметься. Протягом одного покоління, зменшення кількості населення стане більшою загрозою, ніж корупція і навіть російська агресія на Донбасі, чи анексія Криму.
Дивіться: Демографічна криза в Україні
Як повідомляв
Також