Статистичні дані свідчать, що наразі у польських вишах навчається близько 40 тисяч українців, однак лише 5-10% з них планують повертатись після завершення навчання додому.

студенти


Про це розповів посол України у Польщі Андрій Дещиця в інтерв’ю українському виданню.

дещиця


Для того, щоб це визначити, опитали українських студентів. Виявилося, що завершивши навчання, більшість планують залишитись в Польщі на постійне проживання. Вони сподіваються знайти тут роботу або ж спробувати свої сили в інших європейських країнах.
Посол зазначає, що кількість українських мігрантів, які виїхали в Польщу для того, щоб здобути там освіту, різко зросла два роки тому. Хоч зараз цей показник й продовжує зростати, це відбувається надто повільно.

Популярні новини зараз

Маму Кузьми Скрябіна позбавили мільйонів після загибелі сина: "Андрій співав за всіх"

Померла найепатажніша українська фотомодель: у свої 73 давала приклад молодим

Перловка з м'ясом, грибами і овочами: простий і швидкий рецепт

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Показати ще

Міграція до Польщі у цифрах
Наразі в Польщі проживає близько 2 мільйонів українців. Більшість з них виїхали на заробітки, або ж для отримання вищої освіти.
За словами посла, трудова міграція українців вигідна як для Польщі, так і для України. Для України це добре, оскільки “заробітчани” регулярно надсилають своїм сім’ям грошові перекази.

заробітки


За результатами досліджень у 2017 році, близько 300 тисяч з усіх платять внески до фонду соціального страхування у Польщі. Порівняно з попереднім роком кількість польських українців, які роблять внески, зросла на 78%. Так в аналогічний період 2016 року цей показник сягав трохи більше 170 тисячі людей.


Окрім того, наразі близько 200 тисячам українцям видали “карту поляка”, яка дає пільги для отримання громадянства Польщі.
Варто додати, що з кожним роком Польща все більше спрощує умови отримання громадянства та влаштування на роботу для українських мігрантів.


Нагадаємо, польські аналітики з Personnel Service підрахували, скільки в середньому заробляють українці.

польща заробітки


Як повідомляв раніше Знай.ua, кожного року з України з різних причин їде близько 1 мільйона чоловік. Цілі можуть бути різні: заробітки, ПМЖ, навчання, але факт залишається фактом: країну залишають багато людей і досить регулярно.


Також Знай.ua писав про те, що Міністерство праці і соціальних справ Чехії готує програму, яка прискорить працевлаштування українців.