Чимало батьків стикалися з ситуацією, коли шкільна адміністрація починає вимагати гроші за ті процедури, які повинні бути безкоштовними.

Нещодавно в мережі з'явилася інформація про новий спосіб вимагання грошей з батьків. Детально про це розповів Апостроф.

школа

Стало відомо про те, що в деяких містах України в школах вимагають плати за групи продовженого дня через небажання місцевої влади виділяти гроші на зарплати вчителям.

Про це виданню розповів юрист громадської організації "Батьки SOS" Роман Бондаренко.

Популярні новини зараз
Землю накрила потужна магнітна буря, як встояти на ногах Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

діти

Як повідомив джерелу юрист громадської організації "Батьки SOS" Роман Бондаренко, платна "ГПД" стала однією з головних причин шоку у батьків, які відвели своїх дітей в нову українську школу, при цьому платять за неї тільки в деяких містах.

За словами юриста:

Групи продовженого дня фінансуються місцевою владою. Якщо місцева влада виділяє гроші на оплату праці вчителям, то ніяких питань немає, але якщо місцева влада витрачає гроші на щось інше, то виникають вже проблеми

діти в школі

Цікаво, що ціни за групи продовженого дня різні: від 300 до 700 гривень на місяць плюс харчування.

Одна з мешканок Ірпеня Анастасія Синельник розповіла обурливі факти джерелу:

Ми перевелися з Києва, і я просто в шоці. Раніше у нас була безкоштовна ГПД до 18:00, тільки обід 20 гривень. Я пропонувала батькам написати колективний лист і йти до директора, але всі обурюються тільки за школою. Я б не обурювалася, якби скрізь так було. Але чому тільки в Ірпені та його районах? При тому що класи і школа в жахливому стані. Туалети ще 80-х років, без перегородок

У свою чергу, гендиректор Директорату дошкільної та шкільної освіти МОН Андрій Осмоловський додав, що батьки не зобов'язані платити за групу подовженого дня, але можуть робити це добровільно.

школярка

За його словами:

Робота вихователя групи повинна оплачуватися за рахунок освітньої субвенції (коштів, переданих місцевим бюджетам з держбюджету для гарантованої оплати праці педагогічних працівників)

Але, як ви розумієте, тут все не так просто, адже формально вимагати від батьків плати за групу подовженого дня не можна. Але особливо винахідлива місцева влада, щоб продовжувати збивати гроші, взагалі не створює в школах групи продовженого дня, а робить, наприклад, "курси навчально-розвиваючих занять", за які вже потрібно платити.

Так, наприклад, вчинили в школі Коцюбинського (селище під Києвом), повісивши на стіні навчального закладу таксу за групу подовженого дня.

школярка

Сподіваємося, МОН скоріше розбереться з подібними випадками і якомога менше сімей постраждають від такого свавілля.

Нагадаємо, ще зовсім недавно Знай.ua повідомляв про отруєння майже ста осіб у Києві шаурмою. Тоді багато постраждалих отримали нудоту і діарею, а різні спецслужби стали на камеру проводити рейди у продавців вуличної їжі, хоча, як тільки вони йшли, підприємці продовжували свою діяльність.

Як повідомляв Znaj.ua, чимало батьків вже встигли відчути на собі всі незручності, пов'язані зі шкільним процесом. Однак, в наступному році може виникнути ще одна додаткова проблема.

Також Znaj.ua писав про те, що у дитячих садочках Києва під час перевірки їдалень виявили зіпсоване м'ясо. Про це повідомила прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби столиці.