У Херсонській обласній клінічній лікарні виявили шокуючу знахідки та факти, які обурюють нечуваним цинізмом.

Як виявилось, тіла мертвонароджених дітей у лікарні утилізували як біосміття разом з післяопераційними відходами.

Про це у своєму Facebook повідомив уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Посадовець зазначив, що дізнався про це від батька, дитина якого народилася мертвою. Після чого він вирішив особисто переконатися у тому, що "лікарня дійсно утилізує мертвонароджених дітей разом з післяопераційними відходами".

Популярні новини зараз

Щаслива Злата Огнєвіч несподівано відкрила секрети шоу "Холостячка": "З ким я тільки не була"

Настя Каменських показала себе справжню, ні грама макіяжу: "У стилі Моніки Беллуччі"

Погода 20 вересня закине українців до зимових холодів: діставайте шапки, сонце не повернеться

Україна на порозі чергового локдауну: 21 область перетнула "червону лінію" захворюваності

Показати ще

Микола Кулибеда

"Головний лікар з більш ніж 20-річним стажем зміг тільки вибачитися і зазначив, що це їх вина. За його словами, він не знав, що мертва дитина не є плодом, і тому повинно бути проведено гідне поховання. І в цій лікарні роками мертвонароджені діти утилізували як медичні відходи ", - написав Кулеба

Кулеба наголошує, що закон зобов'язує провести "гідне поховання" мертвонародженого дитини, і цей закон в херсонській лікарні порушувався.

Кулеба повідомив, що звернувся до губернатора Херсонської області з проханням провести службове розслідування цього випадку, а також з'ясувати, "куди йдуть кошти, виділені на такі поховання з місцевого бюджету".

Подібні перевірки, за словами омбудсмена, повинні пройти по всій Україні.

Нагадаємо, 16 вересня близько 16:40 на вулиці Митрополита Липківського в Києві перехожі виявили подарунковий пакет зі страшним вмістом всередині.

Як виявилося, в упаковку був замотаний труп немовляти. Після виявлення жахливої знахідки, люди одразу ж зателефонували в поліцію.

Така інформація стала відома від прес-служби Національної поліції в Київській області.

"На місці події правоохоронці зафіксували, що за будинком близько сміття перехожими було виявлено подарунковий пакет, а в ньому – дитина. Судово-медична експертиза після огляду дитини повідомила, що зовнішніх ознак насильницької смерті немає", - зазначають там.


Як писав раніше Знай.uа, нещодавно в Румунії лихоманка Західного Нілу убила чотирьох людей - в результаті загальна смертність від вірусу досягла 21.


Також Знай.uа писав про те, що на Україну насувається нова епідемія грипу. Найбільш уразливими групами названі лікарі, школярі, а також працівники сфери обслуговування.

Мертвонароджених дітей вважали біосміттям та викидали на звалище

Мертвонароджених дітей вважали біосміттям та викидали на звалище. В це було важко повірити, коли мені про це розповів батько, дитина якого народилася вчасно, але мертвою. Тому я приїхав до Херсонської обласної клінічної лікарні, щоб особисто переконатися в тому, що лікарня утилізувала мертвонароджених дітей разом з післяопераційними відходами. Це нелюдське ставлення, і не існує жодного виправдання такому вчинку. Як можна кинути дитину, вже сформовану, як непотріб, в один ящик з біовідходами? Це неприпустимо! Головний лікар з більш ніж 20-річним стажем зміг лише вибачитися та зазначив, що це їхня провина, і він не знав, що мертвонароджена дитина не є ПЛОДОМ, і тому повинно бути проведене гідне поховання. І в даній лікарні роками мертвонароджені діти утилізовувалися як медичні відходи. Закон говорить про гідне ставлення до мертвонароджених дітей та про гідне поховання. Проте лікарі його роками не дотримувалися. Які зміни в законодавстві ще потрібні, якщо ви й ті, що є, не читаєте і не виконуєте? Є чіткі інструкції й закони, яким необхідно слідувати. Навряд чи ви змогли б зробити таке з власними дітьми. Скільки ще таких випадків по всій країні, про які не повідомляється? Я звернувся до губернатора Херсонської області з обов'язковим проведенням службового розслідування щодо даної ситуації та з'ясування, куди йдуть кошти, виділені на такі поховання з місцевого бюджету. А також до Міністерство охорони здоров'я України стосовно відповідних роз’яснень та перевірок в інших регіонах!

Posted by Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба on Tuesday, 18 September 2018