В Україні найближчим часом введуть інтернатуру для вчителів. Це означає, що молоді педагоги (бюджетники контрактники) повинні будуть відпрацювати рік в школі під керівництвом досвідчених наставників.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТака реформа потрібна для того, щоб майбутні вчителі адаптувалися до роботи в школі. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич. Передає Хвиля.
Вона визнала, що рівень педосвіти в Україні — не кращий. За її словами, в даний момент відомство розробляє реформу педагогічної освіти, яке часто відстає від реальних потреб.
Так відомо, в Україні — 436 тисяч 700 вчителів. Вони працюють в 15 з половиною тисячах шкіл. Серед педагогів 85% – це жінки, 15% – чоловіки.
Найбільше в нашій країні вчителів української мови та літератури і викладачів англійської. А найменше – фахівців з французької та іспанської мов.
Найбільше молодих вчителів віком до 30 років працюють на Буковині та Волині. Третина вчителів — у віці від 41 до 50 років. Чверть – це педагоги від 31 до 40 років.
Найбільша і головна проблема викладачів — низькі зарплати. Тому в цю галузь не йдуть багато здатних професіоналів. Скажімо, зарплата молодого вчителя зараз становить близько 4,5 тис. грн, а найвищий рівень зарплати вчителя з досвідом, вищою категорією — до 11 тис. грн. Середній рівень зарплати в галузі — 7,5 тис. грн.
Як запевняє Лілія Гриневич, якби зарплати були в два рази вище (від 9-10 тис. грн для молодих вчителів і 15 тис. грн для педагогів з досвідом), то професія стала б більш престижною, і в школу пішло працювати більше випускників педагогічних вузів.
Як повідомляв портал "Знай.uа", у 2019 році реєстрація на ЗНО розпочнеться 5 лютого і триватиме до 25 березня. При цьому додаткового часу для внесення змін в реєстраційні дані, як в минулому році не буде.
Також "Знай.uа" писав, 26 вересня в честь Європейського дня мов був складений рейтинг найбільш популярних мов серед європейського населення. Українська мова зайняла 8 місце.