Мешканці України отримують документи даного типу вже протягом двох років. Цей паспорт - крок в розвитку технологічного світу. Але не все так просто. 24 канал розповів про те, з якими труднощами можна зіткнутися і як їх вирішити.

Українці почали отримувати паспорти у формі картки в 2016 році. Першими їх дали тим, для кого паспорт був виданий вперше в зазначеному році, а також тим, хто втратив свій звичний паспорт, а також по настанні 25-ти і 45-річного віку. 3 жовтня Кабінет міністрів трохи змінив порядок оформлення паспорта громадянина України у форматі ID. 31 листопада 2018 року кожен бажаючий може змінити формат документа в обмін на стару версію.

Держава не просить робити це в обов'язковому порядку, але й не планує надалі видавати паспорти в паперовому варіанті. Але деякі українці вимагали залишити їх документи до звичної версії і не нав'язувати картку. Верховний Суд зазначив, що це законна вимога.

Переваги ID-паспортів

Популярні новини зараз

Понівечену 16-річну школярку знайшли в кущах біля дороги, на тілі немає живого місця: родичів змусили мовчати

Вєрка Сердючка несподівано здійснила мрію коміка Юрія Ткача: "Чекав цього 20 років"

Slavia змінилася до невпізнання перед розлученням з Дзідзьо: "Море можливостей"

Сумська і Борисюк на честь "срібної" річниці показали, як виглядали 25 років тому

Показати ще

На першому місці - безпека. У Державній міграційній службі повідомляють, що в часи розвитку технологій складно захистити від підробки паперовий варіант документа. А ось картку підробити не вдасться завдяки чіпу.

Ще одна перевага - стрімкий розвиток інших сервісів. Чим більше буде електронних документів, тим більшу мотивацію отримає бізнес для фінансування розробки подібних сервісів. Мова йде і про державні послуги, і про комерційні, наприклад, банківські.

Мінуси ID-паспортів

Вже в минулому році з'явилася проблема, коли банки не хотіли приймати пластикові картки, так як в них не зазначено місце реєстрації людини. Справа в тому, що подібні відомості власник паспорта може записувати тільки за бажанням. Друга проблема - не всі компанії і організації мають обладнання, здатне розпізнати таку інформацію на картах.

Рішення проблеми

У Національному банку повідомляють: ID-паспорт - це самий справжній паспорт громадянина України, який встановив закон, і він ніяк не обмежує тих, хто користується послугами банку.

До речі, НБУ ще в 2017 році порадив доопрацювати свої програмно-технічні комплекси та навчити свій персонал користування новими технологіями. А якщо банку потрібна інформація про проживання: власник паспорта може сам написати ці дані і закріпити їх підписом.

Так, якщо у вас є проблеми з ID - паспортом в банку, нагадайте його працівникам, що відмова від обслуговування - це порушення закону з їхнього боку.

Нагадаємо, раніше стало відомо про 6 схем ввезення евроблях в Україну, які елементарні.

Також Знай.UA розповідав, як швидко і дешево відновити водійські права.

Крім цього, Знай.UA повідомляв, що в Україні змінилися правила митного контролю.