Київський Патріархат закликав єпископат, духовенство та вірних УАПЦ, як і єпископат, духовенство та вірних Московського Патріархату, підтримати процес об'єднання українського православ'я.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПатріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет закликав ієрархів УАПЦ та залучених до процесу єднання ієрархів Московського Патріархату в Україні приступити до підготовки Надзвичайного Об'єднавчого Собору.
У заяві Київського патріархату сказано, що завданням Собору є затвердити рішення про церковну єдність, обрати Предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ, який від її імені отримає Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію УПЦ.
У прес-центрі Київської Патріархії заявили: "Ми очікуємо, що беручи до уваги всі обставини – давність історії, плідну діяльність, велика кількість єпископату, духовенства і віруючих, монастирів і духовних шкіл, інші фактори – Патріаршим і Синодальним Томосом також буде всеправославно затверджене гідність Патріарха з Предстоятелем помісної УПЦ".
У Київському Патріархаті відзначили, що даний процес повинен відбуватися добровільно, мирно і без примусу. Належати до Української або Російської Церкви – право вибору кожного члена Церкви, як і кожної громади мирян або ченців.
"Ті ієрархи, духовенство і миряни, які захочуть, незважаючи на всі обставини, надалі підкорятися Московському Патріархату, мають право на це. Російська Православна Церква в Україні буде рівноправно співіснувати з усіма іншими Церквами і релігійними організаціями, як це гарантовано Конституцією та законами нашої держави і міжнародним правом", – наголосили в УПЦ КП.
Зазначимо, 11 жовтня, за результатами засідання Синоду Константинопольського патріархату було опубліковано рішення, в якому повідомляється, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкви України.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, після закінчення Синоду Вселенського патріархату більшість українців досі не зрозуміли: отримала наша церква Томос про автокефалію, чи ні. Тому пояснюємо головні моменти з тексту документа, прийнятого напередодні в Стамбулі.
Також портал "Знай.uа" писав, після того, як Київський патріархат отримає автокефалію, під його крило перейде майже половина "московських" парафіян.