У Нацраді анонсували про штрафи, які будуть виписувати порушникам нового закону про мовні квоти

ТБ

Про це пише "КП" в Україні".

Як відомо, він має на увазі присутність не менше 75% українського контенту в ЗМІ.


Сам закон набув чинності ще в 2017 році, але українським телеканалам дали час для того, щоб перебудуватися на новий формат. Так, з 13 жовтня (через рік) він набирає повну силу. Якщо раніше 75% українського контенту повинно бути тільки на ТБ, які були профінансовані державною телекомпанією, зараз ця норма застосовує до всіх ЗМІ, незалежно від форми власності.

Популярні новини зараз
Колишня зірка "Квартал 95" Олена Кравець знищила дочку лише однією фразою: навіть психолог не допоміг Повістки чекати не обов'язково: чоловікам пояснили, хто має сам прийти в ТЦК Заберуть житло, і речі зібрати не встигнете: через які борги українці ризикують опинитись на вулиці З’явилися нові подробиці здачі Криму під ЧФ росії: Порошенко особисто лобіював (відео)
Показати ще


Зміни торкнулися і фільмів. Таким чином, на телевізійному просторі в період з 7 ранку до 22 годин має бути не менше 75% фільмів державною мовою. Раніше багато канали намагалися обдурити ці норми, перекидаючи контент на ніч, а вдень крутили найбільш рейтингові передачі, не орієнтуючись на мову. Тепер же такий фокус не вдасться. В іншому випадку власників чекають штрафи. Сума складає 5% від ліцензійного збору.

Якщо перевести це на живі гроші, в середньому – сотні тисяч гривень.
Оскільки на радіо цей закон раніше вступив в силу, у них вже почали штрафувати. Так, наприклад, в минулому році "Радіо-Ера FM" заплатила 317,4 тисяч гривень за порушення мовних стандартів, прописаних законом.

Нацрада зацікавився і низкою інших ЗМІ. Якщо ж мова йде про регіональні медіа, у них ці штрафи набагато менше, оскільки суми ліцензійного збору не порівняти з національними.

Квоти ТБ


Згідно з новим вимоги мовних квот, повинні дотримуватись наступних стандартів:
- загальнонаціональні канали дотримуються показника 75% передач і фільмів українською мовою за тиждень. Для моніторингу беруть часові рамки з 07.00 до 22.00. Регіональні та місцеві канали – не менше 60%;
- новин не менше 75% державною мовою;
- фільми і передачі на іноземних мовах супроводжуються українськими субтитрами;
- провідні повинні всі вступу вимовляти українською. Що стосується інтерв'ю і реплік героїв, їх можна не перекладати;
- переклад допускається не проводити у випадку, якщо фільм або передача зняті до 1 серпня 1991 року.
В Нацраді заявили, що зараз активно проводять моніторинги. У цьому вони бачать зараз першочергове завдання, хоча її виконання може затягнутися через системи контролю.
Телевізійники прокоментували ситуацію і роз'яснили, наскільки вони готові до змін.

Андрій Коваль, програмний директор "1 + 1": - Фактично всі канали групи "1 + 1 медіа" готові до переходу навіть по максимально жорсткою імплементації закону. Ми продовжуємо оперативно переводити все, що не українською, на рідну мову. Іншими мовами залишається те, на що ми впливу не маємо, - наприклад, синхрони учасників в програмах, які просто неможливо перевести, і окремі проекти зі своєю історією, зокрема "Вечірній Квартал" і кілька серіалів і фільмів з бібліотеки. Але це невеликий відсоток. Що стосується ресурсу, то зараз ми виробляємо саме український продукт українською мовою або з українськими субтитрами, тому це плановані витрати на виробництво продукту, які вже існують, а не щось додаткове. Прес-служба ICTV: - Уже зараз ICTV транслює більше 75% україномовного контенту, тому до квот готові давно. Всі наші провідні вже з минулого року перейшли на державну мову. Павло Казарін сам собі кинув челлендж, що за три літніх місяці вивчить мову до рівня, на якому він вільно зможе вести прямий ефір. І йому це вдалося. У російськомовній квотою залишаться програми програми "Антізомбі" і "Громадянська оборона", але тільки оскільки дані проекти виходять з метою контрпропаганди в цей непростий для нашої країни час. "Дизель Шоу" ще якийсь час буде виходити російською, але деякі скетчі вже україномовні.

Нагадаємо, раніше в Instagram додадуть дуже корисну функцію.


Як повідомляв портал "Знай.uа" топ-5 кращих смартфонів до 3000 гривень.


"Знай.uа" писав, Facebook дасть користувачам можливість 3D-фото, проте не дуже радійте.