Повернення Азовського моря під фактичний контроль України - першочергове і нелегке завдання, яке наразі повинна вирішити влада.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Так вважає заступник голови Спілки офіцерів України Євген Лупаков, передають ЗМІ.
Військовий не сумнівається: для забезпечення безпеки на Азовському морі Україні слід йти на радикальні кроки.
"Перш за все, треба негайно розірвати договір 2003 року - раз. Друге - законом провести делімітацію нашого кордону в Азовському морі", - розповідає експерт.
Лупаков наголошує, що Україні необхідно буде оголосити про проведення ракетно-артилерійських навчань в своїй зоні.
"І як тільки ці закони будуть прийняті - тоді вже все, море буде не загальне, а у кожного своє. І тоді запросити кораблі НАТО для проведення спільних навчань в Азовському морі. І все. Ніяких проблем тоді не буде", - вважає Лупаков.
При цьому, Лупаков підкреслює, що поки Азовське море офіційно є загальним морем України і Росії, у його води не мають права входити військові кораблі третіх країн.
"А коли у нас буде своє море, то кораблі інших країн можуть брати участь у загальних, військово-морських навчаннях", - резюмував експерт.
Нагадаємо, будь-які дії в політиці несуть за собою наслідки. На практиці це перевірили українські підприємства. Через російську агресію українські порти в акваторії Азовського моря втратили більше мільярда гривень.
Про це розповів міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Про це пишуть українські ЗМІ.
"Порт в Маріуполі перейшов на чотириденний робочий тиждень. Також ми спостерігаємо в Азовському морі, у Керченській протоці постійні зупинки іноземних та українських суден. Судновласники несуть значні збитки через простій суден, що це від 15 до 50 тисяч доларів на добу. Середній час затримки суден досягає 30 годин", - заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
Як повідомляв раніше Знай.ua, чиновникам Росриболовства заборонили протягом трьох років відвідувати Україну. Вони покинули країну.
Також Знай.ua писав про те, що в українській столиці в період з 23 по 25 жовтня Держрибагенство України та ще кілька державних відомств проведуть прийом російської делегації.