Опалювальний сезон розпочався, але не у всіх квартирах українців є тепло. Часто в українців є питання щодо якості опалення, у приміщеннях температура повітря не завжди відповідає нормі. У такому разі громадяни цілком законно можуть вимагати зменшення оплати за опалення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Businessua.com".
Існує дві постанови Кабміну, які дозволять законно не платити або значно знизити оплату за опалення.
Постанови №630 від 21.07.2005 та №151 від 17.02.2010 Кабінету міністрів України дозволять оплатити на 3,3-5% менше загальної вартості за опалення, якщо температура в житлових приміщеннях знижена більше ніж на 12 годин на добу, а також в ряді інших відхилень.
Перш за все, потрібно зафіксувати температуру нижче нормативної і повідомити про це в компанію, яка займається опаленням в приміщенні. Або викликати фахівців, які повинні провести моніторинг тепла у вашій оселі.
Таким чином ви цілком законно можете добитися зменшення оплати.
Через борги за комуналку можуть відібрати майно
Зменшити і оскаржити комунальні борги можна і цілком реально. Головне правильно і грамотно підійти до цього питання, тоді суд стане на ваш бік.
Так, ніхто не має права відібрати у вас майно, якщо сума боргів не перевищує 20 мінімальних зарплат. Якщо перевести це у живі гроші. то сума має досягти 74 460,00 грн.
Дивіться: Борги за комуналку. Скільки українці не доплатили в бюджет
Нагадаємо, листопад принесе українцям чимало змін: у ціні на газ, правилах для водіїв, оформленні документів нового зразка і навіть погоді. Також слід чекати нових цін на продукти, пальне, тарифів на комуналку та зв'язку.
Як повідомляв портал Знай.ua, в Україні кількість громадян, які отримують соцдопомогу просто вражає. Дві третини населення потребують допомоги від держави. Це говорить лише про те, що в Україні уцільні злидні, народ бідує та не може самостійно забезпечити собі гідне життя.
Також Знай.ua писав про те, що у кінці року українцям підвищать прожитковий мінімум. Також більшим стане мінімальний розмір аліментів на дітей.
Дивіться: Як добитися більшої пенсії