Під час спільної прес-конференції в Стамбулі президент України Петро Порошенко запропонував президенту Туреччини Реджепу Ердогану взяти участь у складі майбутньої миротворчої місії під мандатом ООН на території Донбасу, де проходить російсько-українська війна. Про це передає "Укрінформ".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Я запропонував президенту (Туреччини) активізувати наш діалог в тому числі і за підтримки рішення про розміщення миротворців у відповідності з мандатом Ради Безпеки ООН", - заявив він.
"Ми довіряємо Туреччині і будемо щасливі бачити, якщо б Туреччина взяла участь у встановленні миру на Донбасі через розміщення своєї миротворчої місії у складі місії ООН", – зазначив Порошенко.
Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко повідомив, що понад сорок країн готові взяти участь у складі миротворчої операції на окупованій території Донбасу.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Україна разом зі США, Францією і Німеччиною готує проект резолюції про введення на Донбас миротворчої місії ООН, який внесуть в Раду безпеки.
Представник України на переговорах у Мінську Євген Марчук зазначив, що Росія пропонує в якості миротворців ООН на Донбасі представників Сербії, країн Африки і Латинської Америки.
Зазначимо, днями Петро Порошенко прояснив офіційну позицію України щодо статусу окупованого Донбасу.
Гарант запропонував депутатам продовжити особливий статус регіону до 31 грудня 2019 року.
Президент уточнив, що, як і раніше, закон буде діяти тільки після того, як Російська Федерація виведе з території України незаконні збройні формування і військову техніку.
Законопроект № 9153 про продовження особливого статусу Донбасу до 31 грудня 2019 року зареєстрований у Верховній Раді.
Документ передбачає продовження до кінця наступного року особливого порядку місцевого самоврядування в окупованих районах Донецької і Луганської областей.
Як повідомляв портал "Знай.uа", Міністр оборони України Степан Полторак відвідав Туреччину, там він зустрівся зі своїм колегою Хулуси Акаром.
Також "Знай.uа" писав, канцлер Німеччини Ангела Меркель розглядає російський проект "Північний потік-2" не так критично, як Київ.