У середу, 7 листопада, в Україні набув чинності закон "Про електронні довірчі послуги" який прийняли рівно рік тому.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦю інформацію повідомив міністр юстиції Павло Петренко на засіданні уряду.
"Цей закон є логічним продовженням стратегічного курсу уряду з впровадження електронного врядування і справжнього онлайн-сервісу"
Міністр розповів, що згідно із законопроектом, електронні довірчі послуги передбачають запровадження електронного підпису та електронної печатки, електронної перевірки часу, а також доставки електронного документа.
Також Петренко відмітив, що після вступу в силу новий закон розширить перелік послуг, які українці можуть отримати онлайн, а також дозволить фіксувати реальний час підпису електронних документів і достовірно ідентифікувати користувача, який застосував електронний підпис.
Крім того, згідно з новим законом в українців з'явиться можливість отримувати публічні послуги на території всього Європейського Союзу, економити час і уникати корупції.
"У чому переваги електронних довірчих послуг? Це дійсно посилення інтеграції України у світовий електронний простір. Також це сприяння розвитку транскордонного співробітництва, це пожвавлення бізнесу"
Нагадаємо, Україна переходить на новий етап цифрових технологій, зокрема воодиться електронний підпис, який повинен кардинально змінити життя людей. Новий проект буде сприяти розвитку інтернет-послуг, інтернет-бізнесу і для створення більш сучасних схем взаємодії громадян з різними установами та інстанціями.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", 5 листопада набули чинності зміни, завдяки яким фізичні особи зможуть дистанційно відкривати рахунки в банках.
Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що останній осінній місяць обіцяє українцям нові правила оформлення ID-карт і появу інспекторів парковок.