Більшість українців одобрюють вступ країни в НАТО, проте є і ті, хто проти такої інтеграції. Про це свідчать дані опитування КМІС, Центр Разумкова та соціологічної групи «Рейтинг», передає «Хвиля».

Всього вступ України в Північноатлантичний Альянс підтримують 40% респондентів, проти виступають 36% опитаних.

При цьому, вступ у Європейський Союз підтримує половина опитаних українців, тоді як проти цього виступають 30%.

Якщо б респондентам довелося вибирати один з векторів зовнішньополітичного курсу України, більшість (47%) обрали б вступ до ЄС, 11% — в Митний союз, третина опитаних вважають, що наша країна повинна бути окремо і від Євросоюзу, і від Росії.

Популярні новини зараз
Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення Українцям виплатять матеріальну допомогу: хто отримає гроші і як оформити заявку Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників
Показати ще

У той же час при необхідності вибору вектора безпеки країни 39% опитаних українців виступають за вступ до НАТО, 35% — за позаблоковий статус країни, а 9% — за вступ в Організацію договору про колективну безпеку.

Варто уточнити, що опитування КМІС, Центр Разумкова та соціологічної групи «Рейтинг» проводилося з 19 жовтня по 2 листопада 2018 року. Всього було опитано 10 тисяч респондентів у віці від 18 років у всіх областях України, крім Криму та окупованих Росією територій Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, міністр оборони Норвегії, Франк Бакке-Єнсен заявив, що Росія, можливо, стоїть за втручанням в роботу системи навігації GPS під час недавніх військових навчань НАТО Trident Juncture.

Як повідомляв портал Знай.uа, в Одесі, де останнім часом почастішали жорсткі атаки на проукраїнських активістів, активно зростають сепаратистські настрої. У місті події нагадують ситуацію з Донецьком і Луганськом, до того, як туди прийшли путінські бойовики.

Також портал Знай.uа писав, що на думку українців, війна на сході України (66%) та хабарництво, корупція у владі (43%) – це дві головні проблеми загальнодержавного рівня в нашій країні.