Після успіхів гібридної війни проти України Росія може влаштувати провокації в інших країнах світу.

Таку думку в ефірі телеканалу ObozTV висловив голова громадської Ліги "Україна-НАТО" Сергій Джердж.

За словами експерта, Росія може незабаром вторгнутися в одному європейську країну. Незважаючи на те, що вона має слабку військову готовність, її перевага полягає у веденні гібридної війни.

"Навіть не треба порівнювати війська НАТО і Російської Федерації. Перевага на боці НАТО, але проблема в тому, що Росія використовує гібридну війну, нові технології, "зелених чоловічків" і все інше. Це все викликає побоювання, так як до війни вчорашнього дня НАТО готова, і це не викликає питань", - сказав він.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк в купальнику посмикала за вушко красеня: примостився поруч

Ольга Сумська знову виходить заміж: Роксолана розкрила подробиці весілля

Вагітна Катя Осадча опинилася поруч з ангелом-хранителем: "Ми будемо..."

У родині Тараса Тополі біда, сльози рікою: "Спочивай з миром..."

Показати ще

Джордж пояснив, у чому полягає головна небезпека гібридних провокацій.

"Особливість гібридної війни в тому, що сьогодні реагувати ще рано: не будеш розгортати війська, адже є надія вирішити всі дипломатичним шляхом, а завтра вже пізно щось робити, тому що територія вже захоплена", - сказав Джердж.

На йому думку, ситуацію швидше за все скоро відчує на собі Естонія.

"Є острови, що належать Естонії, і там ніхто не проживає. Скажімо, сценарій такого плану: російські військові без будь-яких розпізнавальних знаків просто висаджуються на одному острові. Там ніхто не живе, там немає ніякого майна. Ніби як виходить, що втрат для Естонії немає. Так ось – починати війну чи ні? Велика дилема. Начебто нічого страшного не сталося: маленький острів, а якщо з цим змиритися – фактично відбулася окупація частини Балтійської країни, яка є членом НАТО", - прокоментував експерт.

Голова Ліги "Україна-НАТО" також нагадав про ситуацію в Чорногорії: "Росія планувала зробити свою військово-морську базу, на території, яка була під владою Чорногорії після розпаду Югославії. Росії відмовили, і вона не змогла залишити це просто так, і мала на меті влаштувати справжній переворот".

"Росія планувала влаштувати там військовий переворот, змінити владу і таким чином перешкодити інтеграції країни в НАТО і ЄС", - сказав експерт.

Нагадаємо, не встигли росіяни урочисто відкрити скандальний Кримський міст, як задумали наступне "будівництво століття".

Як повідомляв Знай.ua, Росія може намагатися розколоти НАТО з допомогою атаки на нового члена Альянсу – Чорногорію, а Дональд Трамп цьому всіляко підіграє.

Також Знай.ua писав, якщо Росії не вдасться вплинути на результати президентських і парламентських виборів в Україні, то Путін піде на масштабні військові дії.