Інші назви свята:

  • «Веремій і Нікандр»,
  • «Ярема - сиди вдома»,
  • «Єремєєв день».

Історія свята

Переказ свідчить, що Никандр і Єрмей вчилися у святого Тіта, який в свою чергу був послідовником апостола Павла. Вони активно проповідували християнство і багатьох навернули до віри. Про це дізналися правителі, які поклонялися ідолам, і проповідників схопили. Їх умовляли, їм погрожували, їх катували, але вони не відреклися від віри. В результаті Єрмея і Нікандра віддали смерті.

Традиції та обряди

У цей день наші пращури говорили, що обов'язково потрібно залишитися вдома і не виходити ні на подвір'я, ні за огорожу. Інакше можна зустрітися з нечистю і накликати на себе неприємності. «Примарні околиці в цей день», - говорили люди. Можливо це було і через погоду: «По-за порогу крутить, мутить, бездоріжжя».
Вдома залишалися, але не байдикували, заборони на роботу не було, тому можна було знайти собі заняття. Жінки прибирали, займалися господарством і топили піч, а чоловіки плели віжки. Ніхто не любив ледачих, неакуратних і безладних людей.

Популярні новини зараз
Банкомати "Привату" безкарно крадуть гроші українців: як працює "схема" Скільки доведеться платити за електроенергію з 1 березня: тариф не для всіх буде однаковим Українцям платитимуть подвійні пенсії: чиї гаманці стануть удвічі товщі Європа почне повертати Україні ухилянтів? Німеччина депортує першого
Показати ще

Раніше Знай.ua повідомляв, що 8 березня не буде, вже придумали заміну

Нагадуємо, що карпатський мольфар, який передбачив війну, зробив сенсаційне пророцтво

Також раніше Знай.ua повідомляв, українці панікують через перенесення Різдва.