Історія свята

Анісія жила в 3-м столітті в Греції в місті Солунія і виховувалася багатою християнською родиною. Проте дівчина рано стала сиротою і отримала багатства у спадок. Це були важкі часи для християн, правив імператор Максиміан, який проводив гоніння на християн, за його наказом віруючих не тільки переслідували, але й катували і страчували. Знаючи, що багатим не місце у Небесному Царстві, Анісія вирішила роздати всі свої гроші, а рабів відпустила на волю. Сама ж дівчина займалася тим, що допомагала злиденним, християнам і сиротам, які були у в'язницях. Вона померла смертю мучениці. 

Традиції свята

В народі був звичай у цей день різати свиней, тому варили тельбух і особливу увагу приділяли шлунку. Тому Онисі дали прізвисько Желудочниця. Перед вживанням у їжу на нутрощах ворожили: так гладенька і рівненька селезінка могла напророкувати сувору зиму, а порожній шлунок віщував довгі холоди. Шлунки готували за кількома традиційними рецептами і називали їх часто кендюхами. Основною начинкою була грудинка, сіль, цибуля, а потім все це смажилося на вогні. Любили варений шлунок і фарширований (але його вже наповнювали м'ясом з голови свині).

А також цей день припадав на самий розпал святок, тому багато традицій обох свят перемішалися. Для чоловіків була особлива забава – зимове полювання на кабана. Кабанчика, якщо вдавалося зловити, несли на рогатинах в село і демонстрували все жителям. Після цього дівчата готували святкові страви.

Раніше Знай.ua писав, нові правила прописки вдарять по гаманцю і гордості українців. Перевіряти будуть навіть засоби гігієни та одяг

Нагадуємо, Томос взято, на черзі – патріархат. Філарет розкрив плани УПЦ, Константинополь підтримає.

Раніше Знай.ua повідомляв про способи догляду за волоссям взимку, щоб вони не електризувалося, і можна було виглядати відмінно і доглянуто завжди.