Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСупрун зазначила, що темою застосування наркотичних речовин в медичних цілях часто маніпулюють. Водночас, за її словами, доведено, що медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів.
"Тому використовувати його у медицині, звісно з певними застереженнями, нормальна світова практика", — написала Супрун.
Вона нагадала, що в Україні повністю заборонено використання медичного канабісу в лікувальних та наукових цілях.
"Хоча застосування таких препаратів допомогло б майже двом мільйонам громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів... Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу — це реалізація їхнього права на медичну допомогу. Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу в наукових цілях та медицині", — наголосила очільниця МОЗ.
Супрун пояснила, що медичний канабіс застосовують при таких захворюваннях як хвороба Альцгеймера, ракові захворювання, хронічний біль, синдром подразненого кишківника, в тому числі хвороба Крона та виразковий коліт, множинний склероз, а також епілепсія.
Раніше писалося, що задовго до появи MDMA марихуана вважалася головним наркотичним засобом для прояву любові серед молоді 60-х років. Сьогодні наука також аналізує збуджуючі якості конопель.
Дослідна робота, проведена Журналом сексуальної медицини, вивчили вплив марихуани на частоту сексу у людини.
Як повідомляв портал "Знай.uа", компанія Coca-Cola планує випускати безалкогольні напої, які будуть містити каннабидиол.
Також "Знай.uа" писав, що подростки, які сплять менше 6 годин, починають палити, пити і приймати наркотики в два рази частіше за своїх однолітків зі здоровим сном.