Багато відомих марок віскі можуть незабаром зникнути з українських магазинів.

Про це заявили в Європейській бізнес-асоціації (ЄБА), передає "ХВИЛЯ".

Законодавче визначення поняття "віскі" в Україні суперечить нормам ЄС, передає ЄБА. Так, закон визначає віскі як алкогольний напій із вмістом спирту від 35% до 45% об'ємних одиниць, тоді як в Європі мінімальна концентрація спирту в віскі становить 40%, а верхньої межі немає.

Український законодавець вказує, що віскі повинен бути виготовлений за коньячною технологією, тоді як його виробляють шляхом перегонки сусла.

Згідно з даними ЄБА, обмеження торкнеться імпорту більше 1 тис. видів продукції. Так, за минулий рік в Україну імпортовано 69 тис. л віскі з вмістом спирту більше 45% (у грошовому еквіваленті – 170,96 млн грн).  

ЄБА просить парламент до 1 липня 2019 року, коли зазначений закон вступає в силу, прибрати або збільшити до 70% верхню межу вмісту спирту в новому визначенні віскі.

"Віскі, міцність якого буде перевищувати встановлений законодавством України поріг 45%, буде вважатися неякісною і небезпечною продукцією. Напис на пляшці іноземного віскі, хоча і буде відповідати міжнародним стандартам, не буде відповідати вимогам українського законодавства і підлягати утилізації". відзначили в ЄБА

Також в асоціації відзначили, що подібні зміни негативно впливають на легальний ринок міцного алкоголю і нагадали, що нелегальний ринок вже складає більше 50%.

Нагадаємо, що експерти порахували, як змінилася купівельна спроможність українців за рік і скільки продуктів можна купити на середню зарплату.

Як повідомляв портал Знай.uаукраїнців попередили про подорожчання ліків в аптеках.

Також Знай.uа писав про те, що популярный в Україні інтернет-провайдер "Ланет" скасував старі тарифи, абонентів переведуть на дорожчі.