Національний банк України (НБУ) на 15 лютого 2019 року встановив офіційний курс на рівні 27,15 грн/долар, що на 6 копійок вище порівняно з попереднім банківським днем. Про це свідчать дані на сайті регулятора.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Офіційний курс гривні до долара на 15 лютого встановлено на такому рівні: 2715,9961 гривень за 100 доларів (+6,717 гривень).
При цьому курс долара на 14 лютого становить 2709,2791 гривень за 100 доларів.
Довідкове значення курсу долара на 14 лютого склало 27,13 гривень за долар. Опублікований Нацбанком довідковий курс долара на 12:00 склав 27,1360 гривень за долар, що на 4 копійки вище, ніж встановлений 12 лютого (27,0904 гривень за долар).
Раніше ми писали, що у понеділок, 11 лютого, стало відомо про те, що Національний банк України планує скасувати всі валютні обмеження, які на сьогоднішній день діють на українському ринку.
"Ми намагаємося донести ринку, що Нацбанк не вітає обмеження – ми вже 4 роки тільки послаблюємо їх, жодного нового заходу за цей час не з'явилося. Всі обмеження будуть зняті – це питання тільки часу", — пояснив Чурий.
Також заступник голови НБУ додав, що головна умова для зняття обмежень – макрофінансова стабільність.
"Ми в жодному разі не хочемо поспішати, тому що не хотілося б щось скасовувати, щоб потім знову його вводити", — сказав Чурий.
За його словами, окремий ризик для НБУ, через який регулятор обережно підходить до питання скасування обмежень – невизначеність, пов'язана з українськими виборами.
До речі, державний банк "ПриватБанк" повідомив інформацію про те, скільки було куплено в перший день валюти онлайн в системі онлайн банкінгу "Приват24". Дану можливість НБУ дозволив робити з 7 лютого 2019 року.
Нагадаємо, що за тиждень долар подешевшав на 78 копійок, євро – на 35. Економісти кажуть: кілька факторів, а курс гривні продовжить зміцнюватися. При цьому найгіршим сценарієм може стати зниження обмінного курсу до 28 гривень за долар.
Як повідомляв портал Знай.uа з 25 січня 2019 року в Україні діє нова методика розрахунку втрат води в багатоквартирних будинках. Тепер платити за комунальну послугу треба не з квартирного, а домового лічильника.
Також портал Знай.uа писав, що голова Ради Національного банку україни Богдан Данилишин прокоментував причини несподіваного зміцнення гривні та падіння курсу іноземних валют.