Нацбанк спростив правила відкриття банківських рахунків в Україні. З 4 квітня вітчизняні банки маю право практично без обмежень відкривати рахунки іноземцям.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише UBR.
Тепер іноземці можуть заводити такі рахунки в українських фінустановах:
- коррахунки банкам-партнерам,
- рахунки міжнародним фінансовим організація та керуючим майном,
- рахунки іноземцям-приватним особам та іноземцям-компаніям.
Останнє особливо важливо, оскільки закордонні підприємства отримали можливість відкривати в українських банках не тільки інвестиційні рахунки для заводу капіталу з обмеженою функціональністю.
Революція для капіталу
Для іноземців це справжня революція. Адже досі їм доводилося відкривати дочірні структури для того, щоб повноцінно вести справи в Україні. Тепер же вони можуть робити це самостійно без додаткових затримок. Однак є одне велике "але", яке все буде упиратися. Це фінансовий моніторинг.
У новій постанові Нацбанк заборонив банкам влаштовувати тотальних обстежень іноземних підприємств, якщо їх діяльність не викликає ніяких підозр.
Втім не дуже позитивно до цього відносяться фінансові аналітики. Вони не впевнені, що іноземців-підприємців залишать у спокої, банки знайдуть лазівку, щоб за щось оштрафувати.
"Відкриття їм рахунків і обслуговування в Україні — величезний ризик для вітчизняного банку. Будь-якого, навіть найкращого, навіть для банків з іноземним капіталом, які начебто повинні бути кращими в фінансовому моніторингу та подавати всім приклад. .Навіть цим банкам Нацбанк постійно виписує штрафи за неякісний фінансовий моніторинг" - прокоментував нововведення фінансовий експерт Василь Невмержицький.
Нагадаємо, українці масово скаржаться на шахраїв, у ПриватБанку лише розводять руками.
Як повідомляв портал Знай.ua, стало відомо, що буде з коштами українців після судової тяганини зі збанкрутілим банком.
Також Знай.ua писав про те, що українцям пояснили, як захистити свій телефон та банківські рахунки від аферистів.