З 1 квітня в Україні з'явилося декілька нововведення у системі охорони здоров'я. Про які нюанси обов'язково потрібно знати українцям?

"Доступні ліки" по-новому

З 1 квітня пацієнти, які користуються програмою "Доступні ліки" почнуть отримувати медикаменти від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми з електронним рецептом. Отримати електронний рецепт можна у лікаря, з яким у пацієнта підписано декларацію.

Де отримати ліки за електронною рецептом

За електронним рецептом пацієнти можуть отримувати ліки у будь-якій аптеці, яка підписала договір з НСЗУ.

Популярні новини зараз

Похолодає до 22 градусів: в Україні літо закінчиться раніше терміну, прогноз на початок тижня

Руслан Євдокименко показав дорослу онуку Софії Ротару: "Неймовірні"

Настя Каменських зізналася, що приховувала від шанувальників: "Довгоочікувана подія"

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Показати ще

лікарня
лікарня

Що зміниться для хворих

Всі, хто звернувся до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, отримають медичну допомогу. Пацієнт може укласти декларацію з лікарем на прийомі, і відразу ж отримати електронний рецепт на "Доступні ліки".

Чи отримає допомогу пацієнт без декларації

Пацієнт може отримати медичну допомогу від будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатр безоплатно. Це регламентується Наказом Моз №503 "Про затвердження Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу".

лікарня
лікарня

Кінцевий термін підписання декларацій

Поки що не встановлений кінцевий термін підписання декларації з лікарем. Декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна підписати під час звичайного візиту.

Чи приїде "швидка", якщо у пацієнта немає декларації з лікарем

Екстрена медична допомога буде приїжджати на всі виклики, якщо пацієнту потрібна допомога. Неважливо, чи підписав пацієнт декларацію з лікарем.

Лікарня
Лікарня

Нагадаємо, незважаючи на нічну мінусову температуру, яка на цьому тижні спостерігається у столиці, у КМДА повідомили про завершення опалювального сезону.

Раніше Знай.uа повідомляв, у Рівненській області після щеплення померла дитина.

Також Знай.uа писав, що МОЗ під керівництвом Супрун не в змозі зупинити епідемію кору: розповідь експерта повалить вас у шок