З 1 квітня в Україні з'явилося декілька нововведення у системі охорони здоров'я. Про які нюанси обов'язково потрібно знати українцям?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Доступні ліки" по-новому
З 1 квітня пацієнти, які користуються програмою "Доступні ліки" почнуть отримувати медикаменти від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми з електронним рецептом. Отримати електронний рецепт можна у лікаря, з яким у пацієнта підписано декларацію.
Де отримати ліки за електронною рецептом
За електронним рецептом пацієнти можуть отримувати ліки у будь-якій аптеці, яка підписала договір з НСЗУ.
Що зміниться для хворих
Всі, хто звернувся до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, отримають медичну допомогу. Пацієнт може укласти декларацію з лікарем на прийомі, і відразу ж отримати електронний рецепт на "Доступні ліки".
Чи отримає допомогу пацієнт без декларації
Пацієнт може отримати медичну допомогу від будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатр безоплатно. Це регламентується Наказом Моз №503 "Про затвердження Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу".
Кінцевий термін підписання декларацій
Поки що не встановлений кінцевий термін підписання декларації з лікарем. Декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна підписати під час звичайного візиту.
Чи приїде "швидка", якщо у пацієнта немає декларації з лікарем
Екстрена медична допомога буде приїжджати на всі виклики, якщо пацієнту потрібна допомога. Неважливо, чи підписав пацієнт декларацію з лікарем.
Нагадаємо, незважаючи на нічну мінусову температуру, яка на цьому тижні спостерігається у столиці, у КМДА повідомили про завершення опалювального сезону.
Раніше Знай.uа повідомляв, у Рівненській області після щеплення померла дитина.
Також Знай.uа писав, що МОЗ під керівництвом Супрун не в змозі зупинити епідемію кору: розповідь експерта повалить вас у шок