Із зарплатами в Україні, як вже повелося, ситуація складається питомо трагікомедійна. Еліта суспільства - лікарі, вчителі, науковці та рятувальники отримують значно менше, ніж ютубери та дизайнери.

Українці завжди цікавляться тим, скільки зарабывают інші громадяни. Загалом, щоб змінити роботу на більш прибуткову або вирішити, на кого вчитися. Портал Politeka розібрався в тому, хто в Україні отримує більше всіх.

Адвокати

В середньому, у адвокатів у Києві та Дніпрі виходить 11-12 тис. гривень на місяць. У Донецькій та Кіровоградській областях ситуація плачевна - в основному отримують 6-9 тисяч. Але якщо адвокат займається приватною практикою, а не працює на контору або державу, оклад може доходити до $2000.

Копірайтери

На зарплату копірайтера впливає безліч факторів: вміння якісно працювати, денна вироботка, чи готовий він працювати в нічний час тощо. Оклади дуже варіюються - від 5 до 20 тис. гривень на місяць. Деяким копірайтерам вдається отримувати більше $1000.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Програмісти

В IT-сфері оклад може залежати від конкретного напрямку роботи, кількості відпрацьованих років та виконаних проектів, готовність працювати з декількома напрямами. В середньому зарплата програміста становить $600-1500, але може досягати і $3-5 тис.

Футболісти

Рівень зарплати безпосередньо залежить від рівня клубу, за який грає футболіст. Невеликі клуби можуть платити $500-20000 в місяць, а у великих накшталт "Динамо" Київ і "Шахтар" зарплати коливаються в межах $10-300 тис. Зірки світового футболу можуть отримувати більше $100 тис. на місяць.

Журналісти

В середньому по Україні зарплата журналіста складе 10 тис. гривень на місяць, але справжні професіонали можуть заробляти 20-30 тис.

Таксисти

У таксистів дуже специфічна робота, а рівень зарплати залежить і від того, в якому місті таксист працює, займається він приватним візництвом, який зараз сезон, в якому стані його автомобіль, скільки зараз коштує бензин. Запросто таксистом можна заробити 6-7 тис. гривень, а в середньому вони отримують близько 10 тис.

Стоматологи

Професійний стоматолог може заробляти в клініці або приватному кабінеті 40-50 тис. гривень на місяць. У державних клініках стоматологи часто отримують голу мінімалку. У середньому, стоматологи отримують близько 10 тис. гривень на місяць, але професіонали здатні отримувати $800-2200 в місяць.

Блогери

Кількість блогерів зростає з кожним днем і зараз за допомогою монетизації контенту хобі може почати приносити чималу кількість грошей. В середньому, з каналу, на якому близько 30 тис. передплатників, можна отримувати 33 тис. гривень в місяць, а якщо буде рости популярність, то можна вийти і на 180 тис. гривень.

Телеведучі

За офіційними даними, телеведучим платять приблизно 15 тис. гривень, але деякі телеканали можуть платити і 25 тис. гривень на місяць.

Моряки

Рибалки у морі можуть заробляти 300-1200 євро в місяць, а якщо професіонал погоджується на сезонний контракт, то суми можуть дорівнювати 50 тис. євро. Торговий флот може виплачувати морякам 1-14 тис. євро.

Видеоблогеры

Ситуація така ж, як і з блогерами, - все безпосередньо залежить від монетизації контенту. Чим більше відео дивляться, тим більше людині заплатять. Отримані гроші від інтеграції в ролик різняться, тому і суми можуть виходити з великим розкидом - хоч $1, хоч $1000.

Фрілансери

Фрілансером може бути будь-яка людина, чия діяльність пов'язана з роботою за комп'ютером.
У годину, можна отримати: копірайтер $3-9, перекладачі $5-8, дизайнери $7-12, SMM - $8-17, програмісти $8-22, консалтинг $6-20, аудіо-відео конструктори $9-17, фахівці з мобільним додаткам $15-19, адміністратори $10-17.

Дизайнери

В дизайнерському середовищі оклад дуже сильно залежить від стажу роботи: розкид зарплати скаче з 8 тис. гривень у початківця до $1-3 тис. у досвідченого фахівця, який працює на компанію.

Підсумовуючи, хочемо сказати, що важливіше за все прагнути не грошей, а знаходити себе в професії. Якщо вам подобається ваша робота, то будьте впевнені, приклавши належні зусилля, ви отримаєте за неї гідну винагороду.

Нагадаємо, раніше як вижити на мінімалку в Запоріжжі: вистражданий лайфхак від городян.

Також Знай.uа писав як забезпечити собі нормальну старість, не сподіваючись на державу.

Ще Портал Знай.uа повідомляв, що заробітчанин розповів, де за кордоном кращі умови праці: “Я відчуваю себе людиною”.