Володимир Зеленський, президент України, разом парламентом почав масштабну реформу трудового законодавства країни. Влада планує повністю змінити усталені взаємини між роботодавцем і працівником.

Поки що конкретного законопроекту немає, проте, деякі депутати висловлювалися про те, що може бути в новому КЗпП.

Ось, наприклад, висловлювання Галини Третьякової, голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів: "Ми будемо намагатися створити для вас, для бізнесу, дуже прості і дешеві умови відкриття і закриття робочого місця - саме для того, щоб ви створювали побільше таких робочих місць у країні. Хочемо, щоб ви мільйон таких робочих місць створили протягом 5 років. Але це означає, що ми будемо трохи "наїжджати" на права і дискримінувати найманого робітника. За це, ми думаємо, бізнес повинен включитися в пенсійну реформу другого рівня. І отримавши здешевлення закриття і відкриття робочих місць, трохи поступитися".

Парламент

Олексій Гончарук, прем'єр-міністр України, теж висловлювався щодо того, що хоче спростити трудові стосунки українців: "Зараз у нас часто взяти людину на роботу - це все одно, що його усиновити. Люди бояться брати когось на роботу, тому що потім ти нічого з цим не зробиш. Якщо людина тобі не підійшов, і ти помилився, ти потрапляєш на гроші. Тому люди йдуть від того, щоб легально когось приймати на роботу".

Популярні новини зараз

Олена Кравець з "Кварталу 95" з нетерпінням чекає на зміни: "Виклик для мене"

Зірка "Кварталу" Ірина Сопонару потонула в молодильному дзеркалі: "Нереалка..."

"Холостяк" Михайло Заливако запропонував українцям обрати переможницю проекту: "Решетник однозначно"

Сумний Дзідзьо поскаржився на зраду і бруд, українці не оцінили - "Бери приклад з Винника!"

Показати ще

Кілька законопроектів, які спростять український Кзпп, вже прийняли. Серед них законопроект "Про внесення змін до Кодексу законів про працю (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців)", його вже прийняли в першому читанні. Він припускає, що роботодавця тепер не будуть відразу штрафувати, якщо у нього працює людина без трудового договору. Спочатку надішлють попередження, а якщо зловлять вдруге, то випишуть штраф у восьмикратному розмірі мінімальної зарплати.

Парламент

Деякі фахівці цей законопроект оскаржили. За їх словами, він захищає більше роботодавців, а от працівників залишають без прав.

Ходить багато чуток про те, що ще може чекати українців у новому трудовому кодексі. Наприклад, скорочення відпустки, право роботодавця не оплачувати працю і звільняти протестувальників співробітників, звільнення жінок у декреті. Все це залишається чутками, але може стати реальним.

Юлія Соколовська, міністр соцполітики, заявляла, що українцям потрібно самим збирати грошей на старість, тому що найближчим часом в країні планується накопичувальної пенсійної системи.

Нагадаємо, раніше українцям підготували зарплатний сюрприз: встигни все до 27 років.

Також Знай.иа писав про трудовий договір в Україні: як правильно укладати і зразок.

Ще Портал Знай.иа повідомляв, як звільнитися з роботи: правила, небезпеки та дискримінації.