В Україні можуть змінити умови звільнення робітників працедавцями. Розірвати відносини з працівниками буде можна ще з ряду причин.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДодаткові умови щодо звільнення прописали в новому законопроекті, який внесла у Верховну Раду група нардепів.
Серед причин можливого звільнення:
- припинення підприємницької діяльності ФОП;
- невиконання розпоряджень роботодавця або порушення трудових обов'язків, визначених трудовим договором, якщо до працівника за це раніше застосовувалося дисциплінарне стягнення;
- відсутність на роботі протягом робочого дня без поважних причин;
- розголошення комерційної таємниці;
- грубе порушення працівником вимог охорони праці, якщо воно призвело або створило реальну загрозу для його життя чи здоров'я або людей, які його оточують, і навколишнього середовища;
- втрата довіри до працівника
- зміна власника юридичної особи.
Зазначимо, що у законопроекті прописано, що у випадку, коли роботодавець втратить довіру до співробітника - він повинен повідомити йому це в письмовому вигляді у визначений термін. Зокрема, не менш як 15 днів, якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить не більше 6 місяців.
Окрім того, про звільнення потрібно повідомити не пізніше 30 днів, якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 6 місяців. Якщо працівник працював 5 років і більше, то про звільнення його мають попередити не пізніше, ніж за 60 днів до того.
Нагадаємо, що ЗСУ перейдуть на нову систему харчування.
Як повідомляв портал Знай.ua, десятки тисяч українців змушені зимувати без субсидій: у Кабміні пояснили, чому так відбувається.