У жовтні 2013 року світ вперше заговорив про появу нового мессенджера. Оприлюднив звістку щодо Telegram арабський блогер Халед. В його постах йшлося про рекомендації та додатки. Одразу після цього аудиторія почала зростати, з часом сягнувши до 100 тисяч користувачів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІсторія Telegram
Саудівська Аравія, як і інші країни Перської затоки, стала однією з точок росту Telegram. Білл Хайдер, розробник з Саудівської Аравії, писав у своєму Twitter-акаунті: "Telegram стає популярним. Я знаю про двох держструктурах, які просили своїх співробітників зареєструватися в месенджері".
А потім в "активну гру" вступив Павло Дуров. Його маркетинг будувався переважно на ідеї "захищеності", всіляко інформував користувачів, що приватні переписки ФСБ точно не читатиме. Тільки от вона себе не виправдала, точніш – не повністю.
13 квітня 2018 Таганський районний суд ухвалив заблокувати Telegram. Мессенджер відмовився надати ФСБ ключі для розшифровки листування користувачів. 16 квітня російські провайдери приступили до блокування.
Засновник Telegram Павло Дуров заявив, що месенджер буде використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не вимагають дій від користувачів, проте 100-процентна доступність сервісу без VPN не гарантована.
Загалом Telegram народжувався в скандалах. З весна 2012 у Telegram з'явилося окрему юрособу, куди перейшли з "ВКонтакте" перші співробітники. Концепція сервісу змінювалася кілька разів.
Спочатку Дуров планував кілька проектів паралельно: Telegraph повинен був розвиватися в бік геочатов, дейтинг і так далі, Telegram будувався на ідеї end-to-end-шифрування і шифрованого голосового зв'язку, Pictograph мав перейняти ідеї Instagram. Після того як в червні 2013 року навколо опублікованих колишнім співробітником ЦРУ Сноуденом даних розгорівся скандал, Дуров вирішив сконцентруватися на захищеності спілкування. Ідеї з Telegraph і Pictograph він використовував в месенджері.
Telegram з'явився в рамках некомерційної організації Digital Fortress і запустився на гроші Дурова. Він до сих фінансує проект поодинці, заробивши на продажі своєї частки "ВКонтакте" близько $ 300 млн. За словами Дурова, витрати становлять більше $ 1 млн на місяць.
За офіційною версією, Telegram базується в Берліні; європейські ЗМІ часто називають компанію німецькою. Пізніше виявилося, що в Берліні у Telegram ніколи не було основного офісу (хоча Дуров здає там квартиру), ключові розробники вели роботу над Telegram все з того ж будинку, де сидить "ВКонтакте". Кілька джерел підтвердили, що Дуров і зараз буває в будинку Зінгера.
Його брат Микола залишився жити в Петербурзі, хоча іноді подорожує. Колишній гендиректор Telegram Андрій Лопатин з Петербурга нікуди не виїжджав.
Розробники разом з Дуровим часто відвідують різні країни. Наприклад, півроку назад відзначали день народження компанії в Венеції з тортом "Наполеон". Переміщення їх власника можна відстежити в його Instagram: Дубай, Сан-Франциско, Венеція.
Дивіться: Павло Дуров. Все про мессенджер Telegram
Нагадаємо, хакери перетворили "розумну колонку" на шпигуна.
Як повідомляв Знай.ua, Google випустить ноутбук з двома операційними системами.
Також Знай.ua писав, YouTube роздасть блогерам мільйон.