Українців всюди підстерігає небезпека. Випадки зараження хворобою Лайма через укуси кліщів невпинно росте щодня і статистика просто жахає. Лікарі дали кілька порад, які можуть допомогти врятувати своє життя та життя ваших рідних.

Експерти попереджають, що шанси заразитися небезпечним недугом досит великі, адже близьто 20% цих членистоногоих є переносниками Лайма.

Разом з тим, як відзначають фахівці, українці в цілому налаштовані легковажно і нехтують правилами безпеки.

Ці поради не можна ігнорувати

Не займайтесь самолікуванням

Медики рекомендують не витягувати кліщів самостійно, а звертатися за кваліфікованою допомогою і обов'язково досліджувати паразита в лабораторії на наявність інфекцій.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати
Показати ще

Хімічний захист

Відправляючись на природу, варто скористатися репелентами (найкраще вибирати засіб, що містить діетілтолуамід, оскільки його можна наносити і на відкриті ділянки шкіри (кисті рук, шию і ін.), Інші - тільки на одяг). Для тварин краще використовувати відразу кілька форм захисних засобів, наприклад, присипка і нашийник, або спрей і нашийник.

Правильний одяг

Пам’ятайте, що не лише потрібно не забути про головний убір. Кліщі частіше не падають з дерев, а чатують на траві та кущах. Крім того, кліщі можуть "перекочувати" на ваше тіло від домашніх улюбленців. Тому варто повністю закривати ноги, рекомендується обирати одяг (штани, сорочку) з тугими манжетами. Якщо тканина буде однотонного кольору, паразитів легше побачити.

Гігієна

Після прогулянки необхідно гарно випрати одяг впри високих температурах.

Ретельний огляд

Регулярний саме або взаємоогляд під час прогулянки або відпочинку на природі (кожні півгодини). Обов'язково огляньте і домашніх улюбленців. Вичісуйте шерсть та покупайте їх.

Дивіться: як розпізнати небезпеку на природі

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Україна відкриває для себе новий напрям у боротьбі з небезпечними захворюваннями. Міністерство охорони здоров'я вперше закупить достатню для населення кількість імуноглобулінів та сироваток для щеплень. Ці препарати рятуватимуть людей від таких небезпечних захворювань, як ботулізм, сказ, дифтерія та інші.