Стріт-фуд, або вулична їжа – найпопулярніший спосіб швидко та нібито смачно поїсти. Але наскільки корисні такі перекуси і чи не відправлять вони вас до інфекційного відділення вже сьогодні?

Заради справедливості варто сказати, що в Україні існує багато закладів, котрі ту ж саму улюблену шаурму готують професійно та якісно. В кіосках ситуація зовсім інша, іноді вона просто жахає.

Шаурма на "Видубичах": поганий приклад кухарям

Свого часу ця історія спричинила чимало галасу у ЗМІ. Поліція викрила підпільний цех, умови в якому взагалі далекі від санітарних. Але навіть після закриття кіоску та відкриття кримінального провадження про порушення технічних та медичних вимог тут все одно, немов гриби, виростають небезпечні "магазинчики-клони".

Популярні новини зараз
Астролог побачив у травні "лихо" для України Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

І це стосується не тільки однієї станції метро і столиці, повторюється масово в інших містах України. Трохи згодом затримали чергового "бізнесмена" кавказької національності.

Коли справа дійшла до відділення поліції, його попросили показати, як готував шаурму. Від такого очі полізли на лоба навіть у копів. Рецепт наступний: трохи фаршу, туалетний папір та свиняча кров. Все це ретельно замішувалося просто у відрі, а потім щедро засипалося спеціями, аби перебити неприємний запах.

На питання, чому так вчинив, продавець тільки розводив руками: мовляв, ніхто не скаржився, не отруївся. Але хто ж піде сваритися до кіоску після лікарні, про це чоловік не подумав.

Небезпека шаурми

Ця страва вважається одним із найнебезпечніших фаст-фудів, який з незрозумілих причин продається буквально на кожному кроці. Особливо не радять їсти таке улітку, коли ризик отруїтися зростає до максимуму. А тим паче годувати цим дітей.

У більшості вуличних кіосків немає водопостачання, тому якісно помити руки і м'ясо перед приготуванням в них просто неможливо. Багато питань виникає також за якістю м'яса - адже проконтролювати його свіжість покупець не може, а спеції і соуси забивають будь-який запах, який міг би насторожити.

Крім того, якщо фаст-фуд продається в вуличному наметі, на продукт потрапляє пил, сідають комахи, які розносять хвороботворні бактерії. Саме ж м'ясо швидко псується, а на шампурі воно може крутитися цілий день, і це в таку спеку. Якщо продукти виявляться неякісними, то харчове отруєння гарантоване.

Таким чином можна навіть нажити гіпертонію, проблеми з серцем, атеросклероз, жирову інфільтрацію печінки (жировий гепатоз), підвищити ймовірність інсульту та інфаркту. Встановлено, що якщо з'їдати по одній порції шаурми двічі на тиждень, ризик розвитку інфаркту при цьому підвищується в кілька разів.

Це ще й швидкий шлях до ожиріння -- одна порція шаурми містить близько тисячі калорій, що становить майже половину добової норми (в середньому, чоловiк потребує до 2500 калорiй на добу, а жiнка - до 2000). Подвійна шаурма тягне на всі 1990 калорій - і це без салату та соусів. Якщо додати до цього обсмажене м'ясо, під час чого у ньому утворюються канцерогени, то ця страва стає просто вбивчою.

Зараз часто у підземних переходах стоять кіоски, де чоловік без одноразових рукавичок брудними руками хапає це м'ясо, просмажене кілька разів, овочі, майонези... Як результат - кишкова паличка, сальмонела, збудники гепатиту чи дизентерії. Тому тим, хто дбає про своє здоров'я, варто відмовитися від вуличної шаурми і купувати її у перевірених місцях, а ще краще – готувати вдома.

Дивіться: вся правда про приготування шаурми у вуличних кіосках

Нагадаємо, стало відомо, як вберегтися від дизентерії. Як повідомляв Знай.ua, медики назвали головне джерело вітамінів. Також Знай.ua писав, в Одесі зафіксували масове харчове отруєння.