Згідно з новими поправками до законодавства, українські підприємці зобов'язані платити за комунальні послуги навіть, якщо ті надані неякісно або не в повному обсязі.

До такого висновку прийшла Велика палата Верховного суду розглядаючи справу №904 / 7183/17, і її рішення остаточне і оскарженню не підлягає.

Цю ситуацію вже прокоментував UBR.ua старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець:

"Це нонсенс, і ВП-ВС створює дуже небезпечний прецедент. Як можна платити гроші за те, що хтось не надав в повному обсязі або представив в нестравному вигляді? Немає нормальної послуги - немає грошей. Крапка. І якщо позиція Верховного суду не буде скоригована, то ми отримаємо порочну судову практику, ну і, звичайно ж, тотально неякісний сервіс - ніхто не буде прибирати двори і вивозити сміття. Навіщо це робити, якщо гроші і без цього все платять?”.

Популярні новини зараз
Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми
Показати ще

Другий висновок Верховного суду - за ЖКГ потрібно платити навіть, якщо не складений відповідний договір на обслуговування з компанією.

Крім того, Кравець додав: "Суд вказав, що споживачі зобов'язані сплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність письмово оформленого договору з позивачем не позбавляє відповідача обов'язку сплачувати надані йому послуги. Однак крім встановлених тарифів і незрозуміло між ким підписаних актів виконаних робіт, доказів надання послуг немає. Таким чином суд узаконив стягнення чого завгодно, навіть за те, що не надавалося кінцевому споживачеві".

Варто згадати, що суперечка про неякісні комунальні послуги виникла в Дніпропетровській області між місцевою фізособою-підприємцем Мариною Седеренко і компанією "Сітісервіс-КР". ФОП відмовлялося платити за погане обслуговування і накопичило борг у розмірі 33,3 тис. грн.

До слова, cтоличні комунальні перевізники не планують стрімко підвищувати зарплату своїм працівникам у зв'язку з очікуваним збільшенням доходів від підвищення вартості проїзду.

У КП "Київпастранс" до кінця 2018 року очікується збільшення середньої зарплати на 21%, з урахуванням зарплат керівництва. А в КП "Київський метрополітен" і зовсім не готові відходити від фінплану і хочуть обмежитися двома підвищеннями на 5%.

Таким чином, вся риторика столичної влади про необхідність збільшення тарифів на проїзд у громадському транспорті для істотного підвищення зарплат в комунальних підприємствах – виявилася черговою "пустушкою".

Як стало відомо з відповіді Департаменту транспортної інфраструктури Київської міськдержадміністрації (КМДА) на запит KV, столичні комунальні перевізники планують незначне підвищення зарплат своїм співробітникам в 2018 році.

У листі наголошується, що зараз середній рівень зарплати на підприємстві становить 9214 гривень, а у керівництва – 9390 грн.

Що стосується КП "Київський метрополітен", то за даними департаменту інфраструктури, середня зарплата на підприємстві в першому півріччі склала 12838 гривень, при цьому у керівного складу – 17599 гривень. Підвищення зарплати передбачається в рамках фінплану підприємства на цей рік: з 1 липня – на 5%, а з 1 грудня – ще на 5%.

Нагадаємо, що 5 липня 2018 року розпорядженням КМДА № 1147 підвищила вартість проїзду в громадському транспорті.

Замість 4 гривень за поїздку, проїзд у всьому комунальному транспорті Києва збільшився до 8 гривень. Мер Києва Віталій Кличко, виправдовуючи підвищення проїзду, заявив, що це вимушений захід, мовляв, у співробітників КП "Київпастранс" та КП "Київський метрополітен" вкрай низькі зарплати.

Пізніше керівник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський заявив, що додаткові кошти від підвищення проїзду будуть спрямовані на підвищення зарплат працівникам.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив про необхідність відмови від централізованого гарячого водопостачання на користь автономного. Про це він повідомив журналістам.

Як повідомляв Знай.ua, комунальне підприємство "Київпастранс" витрачає захмарні суми нібито на послуги, котрих насправді не надає, передає Politeka.

Також Знай.ua писав про те, що Київпастранс та Київський метрополітен збираються підняти зарплату співробітникам на 5-20%, в той час як проїзд в столиці подорожчав майже в два рази.