Рано чи пізно кожна людина переживає втрату близьких та рідних людей. Часом здається, що цей неймовірний біль неможливо нічим зарадити. На думку приходять страшні думки і, здається, що світ вже не буде таким, як до цього, а життя не має жодного сенсу. Психологи розповіли, як упоратися з болем та повернутися до життя.

Ліан Чампі, яка написала популярне психологічний посібник "Сумувати, як чемпіон", заявила про те, що при надлишку почуттів, що виникають після трагічних подій, не слід звертатися до шкідливих звичок.

За словами фахівця, шкідливі звички, такі як куріння чи алкоголь лише маскують зовнішні симптоми переживання. Втім негативні думки та страждання все одно не зникнуть, а з часом вдарять з новою силою, а от шкоди вашому організму шкідливі звички завдадуть багато.

Чампі зазначила, що після відходу улюбленого, коханої, або смерті близької людини, не варто очікувати від себе занадто багато чого, так як на відновлення психологічної стабільності все одно доведеться витратити якийсь час. Фахівець радить прийняти біль і змиритися з втратою, через те, що чим раніше людина усвідомлює втрату, тим швидше можна буде відновити позитивний погляд на життя.

Також цінною порадою є помічати різні позитивні аспекти в кінці кожного прожитого дня і пояснювати собі, що він був прожитий не дарма.

Також фахівці радять не замикатися у собі, не можна перебувати в ізоляції під час переживання настільки сильних емоцій, так як болем слід ділитися, говорячи про свої почуття з близькими, які розділять її.

Ліан додала, що скорботним не варто приховувати своє горе, так як життя складається не тільки з позитивних подій і кожна людина повинна гідно переносити будь-які негаразди, яких просто не вдасться уникнути. Також не ігноруйте похоронні процесії, відвідуйте кладовище, це, на думку психологів, допоможе пережити горе та зрозуміти, що життя та стосунки з іншими людьми найважливіші і варто цінувати те, що маєте, а тих, кого не стало пам’ятати і згадувати найкраще про них.

Нагадаємо, фахівці розповіли, чого чекати, коли вам сниться померлий родич.

Як повідомляв Знай.ua, ці звички приведуть вас до смерті, і ось чому.

Також Знай.ua писав, що психологи відповіли на головне питання людства.