У Києві не вщухає скандал навколо отруєння майже ста осіб шаурмою. На даний момент у лікарні знаходиться 60 осіб, які вирішили вгамувати голод прямо на вулиці. За словами лікарів, попередній діагноз у всіх постраждалих - сальмонельоз.

«Найперші ознаки, за якими можна визначити цю хворобу: блювота, діарея, підвищена температура, - розповіла Знай.ua заступник главрача однієї з київських клінік Віктор Бутенко. - Якщо вчасно не надати лікування, то можуть бути серйозні ускладнення. Найгірше хвороба протікає у дітей, тому за ними потрібно уважніше всього стежити».

Хто винен?

Як стало відомо на даний момент, у всіх точках, де купувалася нещаслива шаурма, один власник. Про це заявив начальник головного управління Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Олег Рубан.

«Спалах зареєстрован у чотирьох локаціях: метро" Лісова "," Дарниця ", Оболонь і Поштова площа, - повідомив він. - Встановлено, що це один суб'єкт господарювання, який здійснював продаж даного продукту».

Популярні новини зараз
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Показати ще

Він додав, що винні в отруєнні будуть відповідати за Кримінальним кодексом. Також він зазначив, що діяльність даних точок реалізації продукції була припинена вже у вівторок. У цьому переконався кореспондент Знай.ua, коли вирішив влаштувати рейд по столичним «закладам», де продають шаурму. Навіть у таких людних і вигідних місцях, як Майдан Незалежності, точки були закриті.

Дуже смачно!

Цікаво, що, незважаючи на більш півсотні отруєних людей, охочих покуштувати шаурму це не зупинило. Замість того, щоб зайти в якесь кафе, вони з упертістю самогубця продовжують купувати цей фаст-фуд.

Взагалі все люди, з ким вдалося поспілкуватися кореспонденту Знай.ua зізнавалися, що їдять шаурму бо немає іншої альтернативи.

«Коли хочеш їсти, то вже не думаєш про те, шкідливо це чи ні, - сказав нам киянин Анатолій, апетитно наминаючи шаурму за обидві щоки. - Я в цьому місці на Тараса Шевченка вже кілька років у обід купую шаурму з чаєм, і поки не було ніяких інцидентів».

Як не отруїтися!

З усього вищесказаного стає ясно, що наші люди, коли хочуть їсти - перестають думати про наслідки. Спеціально для тих, хто не уявляє свого життя без шаурми навіть у спеку, ми поговорили з виконавчим директором ГО «Союз споживачів України» Максимом Несміяновим.

«По-перше, не забувайте, що в шаурми має бути 30 грамів м'яса на 300 грамів продукту, а то у нас бувають діячі, які з одним салатом зроблять і два шматочки м'яса, - відразу зауважив Максим. - Також зверніть увагу, що використовують кетчуп або соус. Краще вибирати ті точки, де шаурма з соусом».

Також він перерахував фактори, на які рідко хто звертає увагу, але які можуть застрахувати від можливих негативних наслідків.

«Зверніть увагу на зовнішній вигляд продавця, він повинен бути охайний, в ідеалі в чистому білому халаті, - продовжував перераховувати Максим Несміянов. - Також варто подивитися, де він миє руки, якщо там є хоча б невеличкий шматочок мила. І в чому він зберігає воду. Ми напередодні робили перевірку на Дарницькому ЖД, так там баклажки, в яких вони зберігали воду, стали зеленого кольору через те, що їх ніколи не споліскували і не змінювали».

Також виконавчий директор ГО «Союз споживачів України» радить не соромитися питати транспортну накладну на м'ясо, а також медичні книжки.

«Але медкнижок ні у кого немає - це я вам точно кажу, - сказав він. - А транспортну накладну вам ніхто не покаже, якщо по ній ви зрозумієте, що м'ясо вже далеко не свіже».

Варто також відзначити, що запах шаурми дійсно викликає апетит. Кореспондент Знай.ua поки робив репортаж, мало не захлинувся слиною, спілкуючись з тими, хто її їв. Врятувала лише цифра 60 - саме стільки зараз перебуває людей у лікарнях з гострим отруєнням.

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв про те, що кладуть в шаурму замість м'яса.