У середу, 25 липня, відбулася позачергова нарада в Кабінеті Міністрів України, під час якої народні депутати обговорили побоювання щодо майбутнього опалювального сезону.

Так, за станом на сьогоднішній день тільки половина житлових будинків, шкіл та садків по всій Україні добре підготувалися до опалювального сезону восени-взимку. Про це повідомляє Politeka.

У той же час, у Кабміні пояснили, що відставання від графіку підготовки українських областей до зими пов'язано із заборгованістю водоканалу за газ і електроенергію. Однак, депутати запевнили, що вже до кінця липня поточного року таке відставання має бути скорочено.

У свою чергу органи місцевого самоврядування лише на 42,7% профінансували підготовку житлового фонду до холодної зими. Тобто виділили трохи більше 800 000 000 гривень із майже 2 мільярдів, передбачених у відповідних бюджетах.

"Зима дуже близько. І вона буде дуже не простою, в зв'язку з тим, що є нестача розрахунків за спожиту енергію", — зазначив міністр регіонального розвитку і ЖКГ Геннадій Зубко.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

Нагадаємо, що підприємство "Дніпроазот" оголосило про відновлення роботи хлорних цехів. В повідомленні підприємства, яке останнім часом мало не занурило всі українські міста в справжню водневу катастрофу, відзначили, що цеху з виробництва хлору вже найближчим часом розпочнуть свою роботу.

Як повідомляв портал Знай.uа, "Дніпроазот" збільшив ціну на хлор з 11 тисяч грн за тонну до 47250 грн з ПДВ, тобто майже в 5 разів.

Також портал Знай.uа писав, що в Києві в серпні можуть початися перебої з електроенергією, а підготовка до опалювального сезону опиниться під загрозою зриву. Крім того, Кабінет міністрів перегляне тариф на газ (без зростання не обійтися), а кредити в банках можуть подорожчати.

В Україні з 1 серпня стартує черговий крок на шляху до запуску ринку газу - добове балансування. На простих українцях це рішення практично не вплине, проте в майбутньому це може дати поштовх розвитку ринку. У всякому разі, так стверджують в Національній комісії в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).