В Росії заявили, що українцям у наступні два роки загрожує страшна епідемія. Україну нібито в 2018-2019 роках уразить дифтерія.

Про це повідомили представники Росспоживнагляду.

Варто зазначити, що такі висновки в РФ зробили, посилаючись на "дані" Всесвітньої організації охорони здоров'я.

"Перші два випадки дифтерії на території Луганської області, що знаходиться під контролем України, зареєстровані з початку 2018 року. Однак серологічні дослідження, які необхідні для підтвердження діагнозу, не проводяться", - йдеться в повідомленні відомства.

Популярні новини зараз
Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Також у відомстві пишуть, що "за останні 3 роки Україна відчуває гострий брак вакцини проти дифтерії і кору, що неминуче призведе до епідеміологічних ускладнень".

Нова послуга у сфері медобслуговування

Нова медична реформа пішла ще далі. З вересня стартує новий проект – громадяни зможуть дзвонити на гарячу лінію та повідомляти про порушення та залишати скарги щодо неналежного медичного обслуговування.

За словами глави Державної служби охорони здоров'я, Олега Петренка, тепер відповідні органи реагуватимуть на скарги щодо поганого обслуговування пацієнтів, а також фіксуватимуть спроби вимагання грошей.

Результати першого етапу мед реформи в Україні

В Україні набирає обертів інформаційна кампанія про успіхи медреформи на первинному рівні. Відзначаються хороші темпи підписання декларацій з лікарями і реєстрації в електронній системі лікарів і медустанов. Дільничним лікарям обіцяють ввести високі зарплати вже з липня цього року.

Дивіться: Які хвороби будуть найстрашнішими у майбутньому

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", поліклініки в Україні змінюють принцип роботи. Деякі медичні послуги залишаться безкоштовними, а от багато за що доведеться заплатити і з власної кишені.

Однак, що стосується вторинної та третинної медицини, там буде не все безкоштовно. Держава складе перелік медичних послуг, за які пацієнти повинну будуть сплатити з власних кишень.

Щодо безкоштовних ліків, їх забезпечить держава, як і нині, за програмою "Доступні ліки".