24 жовтня в Луврі відкриється виставка з нагоди 500-річчю від дня смерті великого італійця Леонардо да Вінчі. Митець особливо відомий як автор великої картини Джоконда, яку ще називають Мона Ліза.

На виставці відвідувачі зможуть побачити і Джоконду яка повернулася на своє місце після ремонту в залі. Щоправда, виявилося, картина у досить поганому стані та під загрозою руйнування. Охоронці відділу живопису та відділу графіки Лувру Венсен Дельевен і Луї Франк розповіли про пошкодження шедевру.

Джоконда Леонардо да Вінчі

"Картина дуже тендітна. Тріщина перетинає всю поверхню дошки і досягає чола Джоконди. Їй протипоказано будь-яке переміщення, вібрація, зміна клімату. Найстрашніше, що під час перевезення вона може розколотися навпіл. Тому Лувр не хоче, щоб Джоконда подорожувала", - прояснили ситуацію співробітники музею. Співробітники Лувру

Джоконда Леонардо да Вінчі

Популярні новини зараз
Викупаємося в цукрі та обсипемося м'ясом: в Україні змінилися ціни в Ашані та Метро, ​​перелік подешевшань Пониклий Потап заговорив про Настю Каменських, українці запідозрили неладне: "Розійшлися?" Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн Українці більше не побачать доларів? Що буде з курсом під кінець року
Показати ще

Італійський митець Леонардо да Вінчі назвав свою картину "Портрет пані Лізи дель Джокондо". Вона написана маслом на тополиній дошці, розміри світового шедевру - 76,8 × 53 см.

Нагадаємо, раніше показали добірку фото, де люди виявили своїх двійників на картинах

Як повідомляв портал "Знай.ua", розповіли історію грузинського художника Ніко Піросмані

Також "Знай.ua" писав, що у Віндзорському замку виявили невідомий портрет Леонардо да Вінчі