Синоптики заявляють, що в 2018 році в Україні найменша кількість морозних днів за останнє десятиліття. Екологи попереджають про жахливі наслідки зміни клімату. Про це повідомляє "24 канал".

Цієї зими в курортному штаті Флорида США вперше за 30 років випав сніг. Біля Массачусетсу замерз океан. А в найбільшій пустелі світу Цукрі сніжить вже другий рік поспіль. Між тим в Україні взимку розквітають квіти, зеленіє трава і з'являються бруньки на деревах.

Десь з 1989 року в Україні настав такий період. Період, майже безперервний, коли середньорічна температура значно перевищує норму.

І хоча клімат в світі змінювався завжди, адаптуватися до нових умов сьогодні буде складніше, попереджають екологи. Через аномально теплих зим і посух влітку почастішають лісові пожежі, зменшуватися запаси питної води і будуть знижуватися врожаї.

Якщо глобальна температура в світі підніметься більш ніж на два градуси – станеться катастрофа. Наприклад, південь Іспанії і Португалії, Туреччини, деякі регіони Марокко, Алжиру, Тунісу можуть перетворитися на пустелю вже до кінця століття. Стримати глобальне потепління взялися країни-учасники Паризького угоди.

До його підписання приєдналася і Україна. У Мінекології розробили Концепцію кліматичної політики в Україні до 2030 року.

Нагадаємо, українців попереджають про лавинної небезпеки в декількох областях.

Крім того, на Закарпатті спостерігається рясний снігопад, який значно погіршив стан на дорогах регіону.

Дивіться сюжет про стихію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", страшна лавина поховала живцем туристів.