Біженцям, які прибули до Австралії в човнах, дали час до жовтня, аби довести місцевій владі, що вони мають право на притулок.

7,5 тисяч осіб, які бажають сісти на шию австралійським платникам податків,  попередили, що "гра закінчена", передає DW.

За словами міністра з питань імміграції країни Пітера Датто, якщо влада не знайде достатніх мотивів для надання біженцям притулку, їх депортують.

Він зазначив, що вартість утримування 50 тисяч мігрантів, які прибули до країни до 2013 року переважно з Афганістану, інших країн Близького Сходу та Шрі-Ланки, становить близько 1,4 мільярди доларів США на рік.

Попередній уряд до 2013-го року зміг опрацювати справи лише 20 тисяч біженців, причому трьом тисячам відмовили в наданні притулку. Ще близько 7500 осіб, за даними уряду, не представили документів, які підтверджували б їхнє право на допомогу Австралії.

Правозахисники вже розкритикували слова міністра. Адвокати кажуть, що біженці роками чекають проходження складних і тривалих процедур підтвердження їхнього права на притулок.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", у Путіна назвали кількість "біженців" з України.