Сьогодні, 5 липня Європейський парламент проголосував проти прийняття нового закону про копірайт, який зобов'язував сайти і соцмережі фільтрувати контент, завантажений користувачами. Про це передає ресурс TJ.

Повідомляється, що документ відправили на повний перегляд, під час якого активісти можуть спробувати виключити найбільш неоднозначні пункти законопроекту.

"Гарольд, який приховує біль"

Перша зобов'яже такі онлайн-платформи, як Google, Facebook, Twitter і т. д., укладати ліцензійні угоди з видавцями контенту і платити їм відрахування за посилання на їх публікації. Йдеться про посилання, де цитуються заголовок або короткий фрагмент новини.

Популярні новини зараз

Boeing 737 авіакомпанії Ryanair спалахнув, як факел в повітрі: перші кадри з літака

На пенсію в 50: українкам пропонують вийти на відпочинок раніше, головна умова

У Києві некерований Renault зніс зупинку з людьми, водія збирали по частинах: відео дорожного пекла

"Знепритомніло чоловік 10": на Київщині рибалки виловили незвичайного "ембріона"

Показати ще

Друга буде просити від інтернет-компаній модерувати матеріали на предмет порушень авторського права. Для цього вони повинні будуть встановити відповідну інфраструктуру — "системи розпізнавання контенту", через які будуть проходити тексти, аудіо, відео, зображення, комп'ютерні коди тощо. Аналогічний механізм зараз працює на YouTube, де всі відео фільтруються за допомогою спеціальних алгоритмів, а також цілої армії модераторів.

Закон поширюється тільки на країни ЄС, однак, як вказують експерти, системи фільтрації контенту, ймовірно, будуть введені для всіх користувачів.

Один з найбільш популярних мемів початку 2018 року

Деякі компанії, такі як Microsoft, дотримуються правил ЄС у всьому світі, а не тільки в Європі.

Банити меми / ЄС / Забезпечити успішне стабільне майбутнє для Європи

Новина про можливу заборону мемів сама по собі породила чималу кількість мемів. Користувачі почали від руки копіювати популярні картинки, щоб вони не підпали під дію закону. Відвідувачі порталу Reddit також придумали зробити європейський прапор мемом, щоб "ЄС заблокував сам себе" (правда, здійснити це неможливо — державні символи є суспільним надбанням і не підпадають під копірайт).

Розбиратися з чимось важливим / Банити меми

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"у середу, 30 травня, президент США Дональд Трамп прийняв у Білому домі зірку реаліті-шоу Кім Кардашян. Фото, опубліковане на сторінці Трампа, викликало насмішки з боку користувачів Twitter. Приводом для візиту моделі стало обговорення долі 63-річної Еліс Мері Джонсон.