Глава політбюро палестинського ісламістського руху ХАМАС Ісмаїл Ханія заявив, що не визнає Єрусалим столицею Ізраїлю. Він закликав до нової, третьої арабської інтифади - повстання проти Ізраїлю. Президент США Дональд Трамп в середу оголосив про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю і переведення туди посольства.

Про це повідомляють "РИА Новости".

"Єдиний Єрусалим залишається столицею всієї Палестини... і ми не визнаємо законність окупації палестинської землі", — заявив Ханія.

Він також закликав до початку нової "інтифади" — повстання проти Ізраїлю.

"Треба почати третє палестинське повстання проти американських і сіоністських планів по іудаїзації Єрусалиму", — заявив лідер ХАМАС.

Як відомо, перша палестинська інтифада (1987 — 1991) — боротьба палестинців проти ізраїльської окупації завойованих у ході Шестиденної війни 1967 року територій. У 2000 році почалася друга "інтифада", приводом до якої стало відвідування прем'єром Ізраїлю Аріелем Шароном та групою його прихильників Храмової гори.

Пізніше друга "інтифада" пішла на спад, однак обстановка в зоні палестино-ізраїльського конфлікту все ще нестабільна.

Нагадаємо, ісламістський рух палестинців під назвою ХАМАС заявив, що рішення американського глави держави Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю і переміщення туди американського посольства "відкриває ворота пекла".

Крім того, мешканка сектора Газа і її сестра затримані ізраїльськими військовими на контрольно-пропускному пункті при спробі потрапити на територію сусідньої країни. Вони намагалися пронести вибухові речовини.

Дивіться сюжет про подію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", ХАМАС обрав собі нового лідера.