Суперник російського голови Володимира Путіна, лідер партії "Яблуко" Григорій Явлінський зробив гучну заяву.

Відповідний пост з'явився на сайті кандидата на пост президента РФ.

За словами політика, Крим належить Україні.

"Крим анексований Росією. Крим належить Україні. Референдум 16 березня 2014 р. пройшов під "охороною" російських збройних сил. Правомірно поставити на обговорення питання про проведення законного та легітимного референдуму, який повністю відповідає українському законодавству та міжнародно-правовим нормам, погодженим з Києвом, органами влади Криму, Москвою, ЄС, ОБСЄ та ООН", - написав Явлінський.

Політик вважає, що такий референдум має проходити під суворим міжнародним контролем.

"Визначення процедури такого референдуму має стати важливим предметом обговорення на спеціально скликаній Міжнародній конференції з мирного врегулювання кризи. Волевиявлення людей має бути нерозривно пов'язане з повагою до гідності та інтересів всіх мешканців тієї території, на якій він проводиться, з максимально можливим урахуванням всіх її особливостей. На референдумах громадяни висловлюються за те, щоб в обраній ними формі державної приналежності жити у відкритому та мирному суспільстві, а не за формування влади непідконтрольних авторитарних угруповань", - підкреслив Явлінський.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", один з ідеологів прокремлівських рухів заявив, що братиме участь у виборах президента Росії.